The Punisher: První dojmy z nejdrsnější marvelovky

The Punisher: První dojmy z nejdrsnější marvelovky | Fandíme seriálům
Netflix
Frank Castle po měsících v ústraní už nedokáže nadále sedět v koutě a musí opět konat.

Netflix dnes zveřejnil svůj už šestý Marvel seriál (nebo přesněji řečeno šestou řadu Marvel seriálu). Hlavním hrdinou je tentokrát The Punisher, komiksový hrdina známý tím, že nemá žádné nadpřirozené schopnosti a své oponenty „trestá“ (od aglického „to punish“) velice reálně za pomoci širokého arzenálu střelných zbraní. To z něj také dělá „hrdinu“ značně kontroverzního. Vlastně je to masový vrah, jen s tím rozdílem, že zabíjí jenom ty špatné (soudcem i porotou je nicméně on sám, možnost „justičního“ omylu se nepřipouští). Navíc obzvlášť v americké společnosti mají s narůstajícím množstvím střeleckých incidentů palné zbraně čím dál horší public image.

Takto problematická postava si tedy otevřela vlastní show a hned první epizoda naznačuje, že alespoň část těchto témat se bude The Punisher snažit nějakým způsobem adresovat a nebude se jim vyhýbat. Frank Castle (Jon Bernthal) nepůsobí při svém vraždění šťastně. Je to zvíře zavřené v kleci před svojí bolestí, které dělá všechno proto, aby v té kleci zůstalo. Protože když se jednou dostane ven, začne svou bolest ventilovat v podobě téměř nekontrolovatelného agresivního vzteku. Alespoň, že Frank dokáže zacílit svůj hněv nějakým „užitečným“ směrem, i když je samozřejmě osobnost samozvaného kata značně problematická. Seriál je (prozatím – v první epizodě) natočený tak, aby Frankovo trestání hříšníků bylo zároveň nesmírně uspokojující i znepokojivé zároveň, takže je dobře, že autoři neváhají diváky vystavit takto konfliktním pocitům. Doufejme, že se show bude podobně zajímavě vyvíjet i nadále. Tady jsou další první dojmy:

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 1

schonecek | 17.11.2017 21:07
Já jsem se zatím dostal jen do druhé epizody a celkem to jde. Ta první jako představení bohatě stačila, měla pár pěkných scén, dobře šlapala a celkově fungovala, nicméně nic výjimečného to nebylo. Druhý díl už se naopak v částech pěkně táhl a sem tam i nudil. Všechny dějové linky, ve kterých přímo nefiguruje Frank, nestojí za moc, a představitelka postavy Dinah Madani za svými hereckými kolegy těžce zaostává a navíc má strašné sykavky! Nevím, jestli to dělá naschvál, nebo je má i v reálu, ale hrozně to vyrušuje a její už tak toporné dialogy jsou o to nesnesitelnější. Budu koukat dál a uvidím, jak se to vyvrbí. Nejlepší Netflix seriál od Marvelu to asi určitě nebude, to třeba Jessica Jones nebo Daredevil mě měli už od úplného začátku, ale šanci tomu dám, zkouknu pár dalších dílů a uvidím. Zatím takový lehoučký nadprůměr.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2023 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest