Černobyl: Co by si diváci měli ze seriálu podle tvůrce odnést

Černobyl: Co by si diváci měli ze seriálu podle tvůrce odnést | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit dalších 15 obrázků
Producent hitové série promluvil o tom, jaké poselství minisérie má.

Pokud se jen malinko zajímáte o seriálový svět, tak vám nemohl uniknout projekt Chernobyl/Černobyl, který se zaměřuje na tragický výbuch jaderné elektrárny v Černobylu z roku 1986.

Špičkově obsazená pětidílná minisérie sbírá velmi kladná hodnocení jak ze strany recenzentů, tak ze strany diváků a ze série se rychle stává kultovní záležitost. 

Ale jaký byl vlastně hlavní cíl tohoto projektu, který vznikl v koprodukci HBO a Sky UK? To prozradil producent, scenárista a režisér Craig Mazin:

"Ti z nás, kteří si cení pravdy více než si cení pohodlí nebo příběhu budou muset bojovat. To je to, co mě [seriál] naučil. Pokud přestanete bojovat, ujišťuji vás, že dojde k dalšímu Černobylu. A nemyslím tím, že vybuchne jaderná elektrárna. Nukleární energie tu není padouchem, tím jsou systémové lži. Postava Emily Watson je projekcí mé osobní zápalu. Musíme mít možnost nesouhlasit, musíme mít možnost vyjádřit své námitky, i když to není populární."

Craig dál dodal, že seriál není o samotné explozi nebo zlu, které pramení z určitého politického režimu, ale o tom, že někdy nejsme schopni přijmout nepříjemnou pravdu a raději věříme v příjemnou lež. 

A jedna věc je jasná, seriál Černobyl rozhodně příjemný nebyl. Byla to mrazivá podívaná, kterou by si měl pustit každý, kdo má rád kvalitní filmařinu, byť neukazuje nic, co by pohladilo na duši. Už jste viděli závěrečnou epizodu? Co na ni (a celý seriál) říkáte?

Zdroj: THR

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 3

Daid Horčic | 16.08.2019 02:16
Je to katastrofa pro celé lidstvo s ohledem na pozustalé a poškozené na calí život. Prosím nedělejme z toho kšeft. O černobil se zajímám 35 let dík.
Vstoupit do diskuze

Související články

132
1
4
1

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest