Hra o trůny měla podle Martina původně vyvrcholit třemi filmy

Hra o trůny měla podle Martina původně vyvrcholit třemi filmy | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit dalších 29 obrázků
Nakonec se ale fandové dočkali nejkratší (a nejhůře) hodnocené řady.

Nemá cenu asi znovu příliš podrobně rozebírat to, že poslední řada Hry o trůny nedopadla zrovna nejlépe. Podle mnohých byla uspěchaná a nedopečená, o čemž svědčí i hodnocení recenzentů, která také nejsou zrovna oslavná. 

George R. R. Martin tvrdí, že Hra o trůny měla mít 13 řad, aby byla věrná předloze
 

Ale mohlo to možná dopadnout jinak, protože původně bylo v plánu ukončit seriál ne šestidílnou osmou řadou, ale hned třemi filmy. Tvrdí to autor knižní předlohy George R. R. Martin. Podle něj se to zvažovalo už před nějakými pěti lety, ale nakonec z toho sešlo. George byl tázán na to, zda je možné, že se dočkáme filmů na motivy Hry o trůny a jeho odpověď byla:

"V současné chvíli to není v mých rukou, protože HBO drží filmová práva na Hru o trůny. Kromě toho jsme tuhle možnost zvažovali. David Benioff a Dan Weiss, dva tvůrci stojící za touhle sérii, popravdě chtěli ukončit tuhle ságu po sedmi řadách třemi velkými filmy. Hra o trůny měla být ukončena v kinech. Bylo to velmi vážně zvažováno před nějakými čtyřmi nebo pěti roky."

Nicméně z toho sešlo a to kvůli HBO. Podle Martina se stanice rozhodla do toho nejít, protože se nechtěla zapojit do filmového byznysu, což nebyla jejich doména. Ne, že by se HBO úplně vyhýbalo filmům, ale ty dosavadní byly vždy určeny pro televizní obrazovky, ne pro kina. 

Spisovatel ale neopomněl dodat, že dnes už je situace jiná a rozdíly mezi kinem a televizí/streamovacími službami se stírají díky Netflixu a dalším podobným platformám. 

Nicméně, faktem je, že se tvůrci rozhodli uzavřít Hru o trůny klasickou seriálovou řadou a ne filmy. Ale s ohledem na to, jak to dopadlo, asi mnohé zamrzí, že se nezůstalo u původního plánu.

Zdroj: MovieWeb

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest