První dojmy: Lovecraft Country - Spíše sonda do historie rasismu, než horor

První dojmy: Lovecraft Country - Spíše sonda do historie rasismu, než horor | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit dalších 23 obrázků
Nicméně, když dojde na hororové momenty, jsou parádní.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Už ve chvíli, kdy se začaly objevovat první materiály z nového seriálu Lovecraft Country stanice HBO na motivy stejnojmenné knihy Matta Ruffa, bylo jasné, že je tu zaděláno na další velký hit. Nicméně, také bylo jasné, že byť oficiálně spadá seriál do žánru hororu, nebude to jen klasická lekačka s ohledem na to, že se na Lovecraft Country podílí jako producent Jordan Peele (tvůrcem seriálu je Misha Green), který rád kombinuje hororové prvky se sociální motivy.

5 nejzajímavějších seriálových novinek, které startují v srpnu
 

A to samé platí i pro Lovecraft Country. Vlastně podstatná část první epizody je spíše ukázkou rasistické atmosféry v Americe padesátých let minulého století a ti, kteří doufají v hororovou jízdu by mohli být zklamáni. Ovšem, tvůrci si za určité rozčarování mohou trochu sami, protože hned v prvních minutách šlápnou na plyn, nabídnou epickou bitevní scénu, která je poctou klasickým sci-fi projektům, ale když ta skončí, následují desítky a desítky minut, kde se nic hororového neděje a je nám hlavně a především prezentováno to, s jakými obtížemi se museli lidé tmavé pleti potýkat v dané době.

A neberte mě špatně, je to zajímavé, děsivé a nenudí to, ale upoutávky naznačovaly, že se máme těšit na svižnou kombinaci hororu, dobrodružné podívané a sociálního dramatu, ale pilotní epizoda je hlavně to poslední, takže určité rozčarování je pochopitelné. 

Nemůžu říct, že by sonda do dané doby nebavila, dění působí autenticky, na výpravě se nešetřilo, ale určité momenty jsou možná až zbytečně pomalé a chtělo by se říct skoro nezáživné.

Situaci trochu zlepšují drobné náznaky toho, že se děje něco mysteriózního a tajemného, ale jsou opravdu minimální a co je nemilé, že se většinu času tvůrci nesnaží budovat hororovou atmosféru. Ta přijde na řadu až v posledních minutách, ovšem ty stojí za to. 

Další kapitola »
Naše hodnocení
7/10
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 10

Václav | 04.01.2021 10:55
Takže seriál pro černý.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest