Hra o trůny: Jedna z postav byla málem vyškrtnuta, ještě než seriál začal

Hra o trůny: Jedna z postav byla málem vyškrtnuta, ještě než seriál začal | Fandíme seriálům
HBO
Zobrazit další 3 obrázky
Po nechvalně proslulém a nikdy neviděném úvodním pilotu Hry o trůny museli tvůrci učinit mnoho změn. Jedna z postav mohla být dokonce kompletně vyškrtnuta z příběhu.

O nikdy nezveřejněném původním pilotním dílu Hry o trůny jste už určitě slyšeli. Epizoda byla údajně natolik špatná, že museli tvůrci David Benioff a D. B. Weiss překopat nejen celý scénář, ale i celkovou vizuální stránku od lokací a kulis až po kostýmy nebo dokonce paruky. Stěžejní fakta o původním pilotu jsme již shrnuli ve starším článku, nově vyšly najevo další střípky a nové informace.

Ve fázi předělávek pilotu se tvůrci rozhodli kompletně z příběhu vyškrtnout postavu malého Rickona Starka. Toho v seriálu ztvárňoval irský herec Art Parkinson. Tvůrci své rozhodnutí Rickona z příběhu odstranit odůvodňovali tím, že v první knize příliš prostoru nemá, nejprve se ale chtěli telefonicky poradit s autorem předlohy Georgem R. R. Martinem, který jim sdělil, že v knihách má pro Rickona velké plány, Benioff a Weiss se tak rozhodli postavu v příběhu ponechat. V seriálu nakonec Rickon příliš důležitou roli nesehrál a poté, co byl nemilosrdně zabit Ramsaym Boltonem, se stal terčem internetových memů, které vtipně poukazovaly na Rickonovu neschopnost kličkovat, když po něm jeden člověk střílí šípy.

Na původní pilot zavzpomínala i Lena Headey, která si pamatuje, že postava Cersei původně vypadala úplně jinak. Vzhled postavy popisovala jako „středověký.“ „Vypadala jsem jako herečka z Vegas v původním pilotu, samá kožešina a velké vlasy, skoro jako středověká verze Dolly Parton. Nestěžuji si, ten vzhled jsem milovala.“

Jak všichni víme, nepovedený pilot vedl ke zrodu jednoho z nejoblíbenějších televizních projektů v historii. Herec Harry Lloyd (představitel Viseryse Targaryena) popsal původní pilot jako „desetimilionovou zkoušku.“

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest