Legends: Marvel se svojí novinkou promrhal příležitost

Legends: Marvel se svojí novinkou promrhal příležitost | Fandíme seriálům
Marvel Studios
Marvel mohl fanouškům rozkrýt svoje hrdiny, místo toho sestříhal klip-show, jakých je plný Youtube.

Už v pátek si odbudou premiéru úvodní dvě epizody dlouho očekávané Marvel série WandaVision. Podle prvních ohlasů se máme na co těšit. Aby fanouškům studio to těšení zpříjemnilo, vypustilo první dvě epizody nového pořadu, nazvané Marvel Studios: Legends. Nová série se zaměřuje na rekapitulování dosavadních prožitků známých postav a je tak nasnadě, že tentokrát byly uveřejněny epizody Scarlet Witch a Visiona.

Dopředu jsme příliš nevěděli, co přesně lze od nové série čekat, a tak je nakonec velká škoda, že jde pouze o ten nejobyčejnější rekap, jaký si dovedete představit. Marvel mohl ke každé postavě nabídnout nějaké zákulisní zajímavosti o tom, jak se charakter uzpůsoboval pro plátno, nebo nechat herce a scenáristy mluvit o postupném vývoji vystupování, uvažování a motivaci daného hrdiny. Nebo jsme mohli zabrousit do komiksové historie, marvelovský šéf Feige mohl říct něco o tom, jak postava zapadá do celého filmového univerza, popřípadě výtvarníci a kostyméři pomohli hovořit o vizuálním zpracování charakteru.

Místo toho jsou Legends jen sestřihy záběrů z dosavadních filmů, bez jakéhokoliv doplňkového voiceoveru, které pouze v navazujícím sledu ukazují, co Wanda Maximoff a Vision dosud prožili. Hraje k tomu dramatická hudba, sestřih je provedený zručně, člověk si opravdu připomene všechny klíčové momenty a v některých momentech se střihem daří docela nápaditě podtrhnout emocionální stránku věci – například když se Wanda v Endgame utká s Thanosem, prostřihy ukazují, čím jí v minulosti ublížil.

V součtu si tak uživatelé služby Disney+ díky sestřihům připomenou všechno podstatné z dosavadních filmů, než v pátek dorazí WandaVision a jako rekapitulace Legends neurazí. Těch pár minutek nicméně Marvel klidně mohl volně umístit na YouTube a nemusel se tvářit, že jde o exkluzivní obsah pro Disney+. V téhle podobě nová série působí jako promarněná šance.

Foto: Marvel

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest