Vetřelec: První podrobnosti o chystaném seriálu

Vetřelec: První podrobnosti o chystaném seriálu | Fandíme seriálům
20th Century Studios
Seriálový Vetřelec nám ukáže, co se stane, když mimozemskou stvůru není možné jednoduše odříznout.

V prosinci bylo oznámeno, že vznikne nový seriál ze světa Vetřelce. Projekt připravuje Noah Hawley, scenárista podepsaný pod seriály Fargo či Legion. Ten se teď v rozhovoru pro Vanity Fair podělil o první podrobnosti.

Seriál nebude pojednávat o Ellen Ripley. Podle Hawleyho už byl její příběh perfektně odvyprávěný a on by k němu neměl co dodat. Nová série také bude zasazena na Zemi, což v rámci značky (až na několik krátkých scén) bude poprvé. Další změna? Zatímco obvykle bývají vetřelecké příběhy soustředěné do uzavřeného prostoru (vesmírná loď, věznice…), v seriálu děj daleko víc otevřený. Uvidíme, co se stane, když vetřelce není možné jednoduše izolovat.

Prozatím jsou napsané první dvě epizody. Co je podle Hawleyho pro Vetřelce klíčové? Dosavadní filmy byly podle něj skvělé příběhy o monstrech, ale nebyly pouze to. Jsou to příběhy o lidstvu, které je lapené mezi svojí primální, parazitickou minulostí, a umělou inteligencí budoucnosti. Obě dvě strany se nás snaží zabít. Mezitím stojí lidé, kteří se nemohou ani vrátit zpátky, ani vydat kupředu. A to je podle Noaha opravdu zajímavé.

Natáčení má začít příští rok na jaře. Takhle dlouho se čeká schválně, protože většina projektů z pandemického období je podle Hawleyho uspěchaná a on tak čeká na to, až se situace trochu uklidní, aby seriál mohl dostat maximální možnou péči.

Foto je ilustrační, z filmového Vetřelce

Zdorj: Vanity Fair

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

132
1
4
1

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest