Impeachment: Nová série American Crime Story o sexuálním skandálu Billa Clintona se blíží, podívejte se na trailery

Impeachment: Nová série American Crime Story o sexuálním skandálu Billa Clintona se blíží, podívejte se na trailery | Fandíme seriálům
FX
Zobrazit dalších 9 obrázků
Skandál Clinton-Lewinsky se ukáže z nové perspektivy.

Ryan Murphy se do televizní historie zapsal zejména díky populárnímu American Horror Story, nejedná se však rozhodně o jeho jediný úspěšný projekt. Minimálně stejně, ne-li lépe, si vede sesterský seriál AHS American Crime Story, ve kterém se strašidelná zábava vyměnila za důležité události z historie zločinu. Antologická série přinesla zatím dvě řady, které dohromady nasbíraly 4 Zlaté glóby a 16 cen Emmy – nadcházející třetí sezóna má tedy laťku nastavenou pořádně vysoko. Alespoň dosavadní propagační materiály však dodávají naději, že by se nové epizody v otázce kvality nemusely nechat zahanbit.

Už samotný název třetí řady napovídá, že tentokrát příběh zabrouzdá do vod americké politické scény. Předmětem děje se konkrétně staly události z let 1995-1998 točící se kolem sexuálního vztahu bývalého prezidenta Billa Clintona a stážistky Bílého domu Monicy Lewinsky, následného vyšetřování, soudního procesu a ústavní žaloby na Clintona za křivou přísahu a maření spravedlnosti.

Seriálová rodina kolem American Horror Story se nově zaměří na historickou lásku a sport
 

Impeachment slibuje nový pohled na celou sérii událostí oproti předešlým zpracováním. Hlavní pozornost by neměla být věnována samotnému Clintonovi nýbrž ženám, které ve skandálu sehrály roly. Kromě samotné Lewinsky se jedná také o Lindu Tripp, spolupracovnici Lewinsky, která si nahrávala jejich vzájemné rozhovory o aféře, Paulu Jones, která žalovala Clintona za sexuální obtěžování, nebo tehdejší první dámu Hillary Clinton.

Stejně jako předešlé řady nabídne i Impeachment nabité herecké obsazení v čele s Beanie Feldstein (Lewinsky), Sarah Paulson (Tripp), Edie Falco (Hillary Clinton), Annaleigh Ashford (Jones) a Clivem Owenem (Bill Clinton). Samotná Lewinsky se pak na tvorbě podílela v producentské roli.

Premiéra první epizody proběhne v USA na stanici FX po odkladech způsobených pandemií 7. 9. Zda se seriál v dohledné době dostane i do tuzemska, zatím nevíme. Níže můžete zhlédnout sérii trailerů, v galerii pak naleznete plakát a oficiální fotky.

Zdroj: FX

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 1

1 | 07.05.2024 17:19
555
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest