Kolo času: Plnohodnotný trailer důkladně odhaluje velkolepou fantasy točenou v Česku

Kolo času: Plnohodnotný trailer důkladně odhaluje velkolepou fantasy točenou v Česku | Fandíme seriálům
Amazon Prime Video
Zobrazit dalších 5 obrázků
První velká upoutávka není perfektní, i tak je ale patrné, že u nás vzniklo něco, do čeho se investovalo velké množství úsilí.

Po různých krátkých ochutnávkách je tu konečně plnohodnotný trailer seriálu Kolo času. Z upoutávky je patrné, že mytologie a svět příběhu jsou opravdu rozsáhlé a seriál se je snaží načrtnout v plné šíři. Bohužel, místy se tak trochu zdá, jako by na to filmaři neměli dost peněz. Některé výjevy působí až příliš uměle (tu a tam si dokonce říkám, že sledujeme pouze výtvarný návrh, nikoliv výslednou podobu seriálu). A to není jediná vada na kráse. Určité momenty traileru jsou krásně snové, vizuálně poutavé. Jiné mají docela nepříjemný „MTV“ nádech. Věci jsou přebarvené, vyumělkované, chybí jim potřebná míra detailu. Skoro jako bychom sledovali cosplayery v kombinaci s videohrou.

Neříkám, že úplně všechny fantasy příběhu musejí nezbytně vypadat jako LOTR a Hra o trůny, avšak jejich obrovskou devizou není jen jejich syrovost, ale především důraz na detail a hmatatelnost. A když vytváříte neexistující fantaskní svět, tak tuhle uvěřitelnost strašně potřebujete. A i když se chcete vizuálně svojí novinky od zlatého standardu fantasy nějak výtvarně odlišit, tak pořád musíte přijít na způsob, jak diváky přesvědčit o tom, že se nekoukají na předstírající herce, ale na živoucí postavy z masa a kostí. U Kola času mi to v řadě záběrů upoutávky zatím chybí.

Pokud jde o natáčení v Česku, tak na obrazovku pronikají především kulisy, jež u nás naši filmoví profesionálové pro natáčení vytvořili. Jak můžete vidět, krajina je často digitálně změněná, aby působila daleko monumentálněji, než česká pole a luka. Případně se některé scény už na první pohled točily v cizině. Zároveň tu ale pořád česká stopa je a to spoustu našinců prostě zahřeje u srdíčka. Premiéra seriálu je oznámena na 19. listopadu 2021.

Kolo času je chystaný fantasy seriál z produkce Amazonu, který bude konkurovat Pánovi prstenů a chce navázat na úspěch Hry o trůny. Projekt produkuje a píše Rafe Judkins a hlavní role se ujala Rosamunde Pike. Mezi další členy obsazení patří Daniel Henney, Madeline Madden, Marcus Rutherford, Barney Harris, Zoe Robins a Josha Stradowski. Příběh se odehrává ve světe, kde existuje magie, ale pouze hrstka vyvolených žen zvaných Aes Sedai jí vládne. Hlavní hrdinkou je Moiraine, členka řádu, která se ujme pěti mladých lidí, poté, co jejich rodnou vesnici napadnou síly „Temného“, zlé entity, která touží po zničení samotné existence. Moiraine je přesvědčena, že jeden z pěti lidí je reinkarnací „Draka“, prastarého hrdiny a mocného kouzelníka, jenž podle proroctví buď zničí nebo spasí svět.

Podklady a foto: Amazon Prime Video

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest