Emmy 2022: O filmové ceny se utkají Boj o moc, Ted Lasso či Bílý lotos

Emmy 2022: O filmové ceny se utkají Boj o moc, Ted Lasso či Bílý lotos | Fandíme seriálům
HBO
Mezi žánrovkami bojují Hra na oliheň, Odloučení, Stranger Things, Moon Knight či Loki.

Včera byly odhaleny nominace na letošní ceny Emmy, které se budou postupně rozdávat 3., 4. a především pak 12. září, kdy se odehraje hlavní obřad, kde se udělují ocenění v těch nejvyšších kategoriích.

Mezi nominanty si nejlépe vede Boj o moc (Succession), který se může pochlubit hned pětadvacítkou nominací, včetně té pro nejlepší drama či herce. Pomyslná druhá příčka patří seriálům Ted Lasso a Bílý lotos (The White Lotus). Ty si shodně odnášejí po dvaceti nominacích, přičemž Ted Lasso je nejúspěšnější mezi komediemi, Bílý lotos mezi minisériemi. Po 17 nominacích si odnášejí seriály Stále v kurzu (Hacks) a Jen vraždy v budově (Only Murders in the Building). Euforie (Euphoria) sklidila 16 nominací, přičemž Zendeya v hlavní roli se může pochlubit tím, že je nejmladší herečka, která za jednu úlohu byla nominována dvakrát po sobě a také je to nejmladší herečka, která zároveň byla nominována jako producentka.

Po 14 nominacích mají Barry, Absťák (Dopesick), Odloučení (Severance) a Squid Game (Hra na oliheň). Hra na oliheň je prvním neanglickým seriálem, který byl nominovaný v kategorii nejlepší drama. Ozark a Stranger Things mají nominací třináct. Báječná paní Maiselová (Marvelous Mrs. Maisel) dvanáct, Pam a Tommy deset, Moon Knight osm. Po sedmi želízkách v ohni mají Základka Willarda Abbotta (Abbott Elementary), Volejte Saulovi (Better Call Saul), Stanice 11 (Station Eleven), Co děláme v temnotách (What We Do in the Shadows) a Yellowjackets. Kauza Theranos (The Dropout) a Loki si odnášejí nominací šest.

Pokud budeme hodnotit, které platformy vyrábějí nejvíc oceňovaného obsahu, tak produkce HBO si odnesla v úhrnu 140 nominací, ta z Netflixu 105, z Hulu 58, z Apple TV+ 52, z Disney+ 34, z Amazon Prime Video 30 a teprve na 7. příčce je první klasická televizní stanice – CBS s 29. nominacemi. Klasické televizní stanice nicméně většinu nominací získávají díky nejrůznějším talk show apod., jinak by v žebříčku byly ještě výrazně níž. Už řadu let zkrátka platí, že ten nejzajímavější obsah vzniká pro kabelovky a streamovací platformy, zatímco klasické televize živené reklamou jsou z hlediska výroby seriálů, které hýbou celým odvětvím, prakticky mrtvé.

A ještě pro zajímavost, pokud bychom počítali, jak si vedla jednotlivá studia (kupříkladu Disney vlastní Disney+, Hulu, FX a další platformy), tak by na tom nejlépe byl Warner se 155 nominacemi, následovaný Disneym (147) a teprve pak by skončil Netflix.

Titulní foto: Boj o moc

Zdroj: Academy of Television Arts & Sciences

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

132
1
4
1

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest