The Continental: Rozporuplně hodnocený seriál ze světa Johna Wicka dorazil

The Continental: Rozporuplně hodnocený seriál ze světa Johna Wicka dorazil | Fandíme seriálům
Peacock
Zobrazit dalších 5 obrázků
Pusťte si úvodní akční sekvenci nové wickovské série a podívejte se, co o ní říkají recenze

Už zítra na službě Amazon Prime Video mezinárodně startuje nová trojdílná minisérie The Continental: From the World of John Wick. Z názvu samotného je patrné, že je seriál přilepený k celovečerním filmům s Johnem Wickem. Děj je zasazený do minulosti, kde pojednává o tom, jak se mladý Winston dostal k vedení neworského Continentalu, hotelu pro mafinány. Krom známé lokace a mladších verzí známých postav se seriál snaží k Wickovi odkazovat také podobným stylem akce.

Tu si můžete prohlédnout v přiloženém videu, které bez přerušení nabízí jednu z úvodních scén seriálu, kde Winstonův bratr ze zabijáckého hotelu prchá. Jeho úprk po schodišti plném ozbrojenců sledujeme v jednom kontinuálním záběru, kde o vystřelené mozky z hlavy není nouze. Jenže stačí to?

Zámořští novináři zveřejnili svoje recenze a o nějaké zářné chvále rozhodně nejde mluvit. Většina hodnocení osciluje někde kolem průměru. Někteří berou Continental jako příjemné zpestření a rozšíření celé mytologie, jiní jak přívěsek parazitující na slavném jménu. Vypadá to, že akce je slušná, nicméně sérii chybí Keanu Reeves a výraznější autorské pojetí filmového režiséra Chada Stahelskiho (popřípadě jeho rozpočet). Rozhodně prý také nejde o uzavřenou minisérii, ale o dílo, které by se rádo stalo první řadou déle běžícího seriálu.

K případnému pokračování producenti Basil Iwanyk a Erica Lee nedávno magazínu Collider řekli, že o něj stojí a probíhají o něm jednání. Záležet bude nejen na úspěchu první série, ale vliv bohužel může mít i aktuální hollywoodská stávka, která už pohřbila nejen budoucí projekt. Pokud by k pokračování došlo, tak nemusí navázat okamžitě na události této série, může poskočit dál v čase. K prozkoumání je toho prý ještě ve Wickově světě dost a dost.

Třídílná minisérie nás seznámí s počátky hotelu pro zabijáky. Podíváme se do roku 1975, kde je mladý Winston vtažený do pekla tehdejšího New Yorku, aby se postavil minulosti, o níž se domníval, že už ji nechal za sebou. Winston se proplétá smrtícím newyorským podsvětím, aby se v zoufalé snaze pokusil získat kontrolu nad ikonickým hotelem, kde se scházejí ti nejnebezpečnější zločinci.

V hlavních rolích vystupují Colin Woodell a Mel Gibson, dále hrají Ayomide Adegun, Jeremy Bobb, Petere Greene, Katie McGrath, Ray McKinnon, Adam Shapiro, Mark Musashi a Marina Mazepa. Showrunnery série jsou Greg Coolidge a Kirk Ward. Režírují Albert Hughes a Charlotte Brändström. Datum premiéry je stanoveno na 22. září, tři epizody budou uvedeny s týdenními rozestupy. U nás má seriál nabídnout Amazon Prime Video.

Foto: Peacock

Zdroje: Collider

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2023 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest