Komentáře 1

Rodann | 16.05.2022 21:01
Předpokládaná kostra děje seriálu, zřejmě s minimálními odchylkami. Neobsahuje žádné domněnky, konstrukce nebo fabulace, jen popisuje, co bylo natočeno. Myslím, že jisté skupině diváků se velmi nebude líbit směr, kterým se Disney opět vydává...

------------
SPOILER
------------

Kapitola 1
- Začíná se flashbackem. Dva malí padawani unikají z Chrámu Jediů na Coruscantu, zatímco na něj útočí klonoví vojáci během Rozkazu 66. Oba později v seriálu znovu uvidíme po deseti letech...
- Obi-Wan (Ewan McGregor) jede na svém eopiem pouští Tatooine. Dojede do Anchorheadu, kde uváže své zvíře a chystá se na svou každodenní práci.
- Kenobi v tichosti sedí v transportu do Dunového moře, kde se s dalšími námezdními dělníky živí "velrybařením." Pracují pod tyranským šéfem, který si na ně dovoluje. Kenobi ho chce usadit "agresivním vyjednáváním," ale rozhodne se, že se nebude vměšovat.
- Po náročném dni plném těžké dřiny se Kenobi vrací do Anchorheadu. Vidíme místní jawu jménem Teeka, která na něj už čeká. V komické sekvenci se dozvídáme, že Kenobimu prodává věci, která mu před tím sama ukradla.
- Vnucuje mu i model T-16 Skyhopperu, který zřejmě také ukradla. Aby ji Kenobi umlčel, kupuje hračku a odjíždí zpět pouští.
- Jsme svědky jakéhosi rituálu, kdy Kenobi pohřbívá důležité věci do písku. Jiné zase vykopává a ceremoniálně nad nimi truchlí, než je opět pohřbí. Vidíme, jak zlomený člověk to nyní je.
- Než ulehne, Kenobi naslouchá Síle a snaží se spojit se svým starým mistrem. Qui-Gon Jinn mu však ani náznakem neodpoví. Dostáváme pocit, že stejné zklamání zažívá den co den.
- Další ráno Kenobi z dálky sleduje Larsovo stavení. Když jsou všichni mimo dohled, dostane se dovnitř a zanechává model vesmírné lodi, který předchozí den koupil, pro Luka Skywalkera (Grant Feely). Najde ho však Owen Lars (Joel Edgerton) a schovává ho, než i se ženou Beru (Bonnie Piesse) a malým Lukem vyrazí do města.
- Mezitím na Alderaanu můžeme vidět, jak je Lukovo dvojče, Leia (Vivien Lyra Blair), milována svými adoptivními rodiči - Bailem Organou (Jimmy Smits) a jeho ženou Brehou (Rebecca Jackson Mendoza).
- Leia si hraje s kapesním droidem LOLA. Její rodiče mají mezitím rozhovor o tom, že i když je adoptovaná, nemohli by vlastní dítě milovat více.
- Breha nakonec bere droidíka a dává si ho do kapsy. V nestřeženém okamžiku si ho však Leia uzme zpátky.
- Bail s Brehou se baví a mají o Leiu strach. I když v zámku je všechno v tom nejlepším pořádku, v okolí zřejmě ne.
- Zpět na Tatooine se ulicemi tajně plíží mladý Jedi. Skenuje postupně dav, zatímco se snaží být nenápadný. Očividně někoho hledá.
- Kosa, vesmírná loď Inkvizitorů, přistává v Anchorheadu. Vystupují tři posluhovači Temné strany: Nejvyšší inkvizitor (Rupert Friend), Pátý bratr (Sung Kang) a Třetí sestra (Moses Ingram) - Reva. Ta tvrdí, že cítí nějakého Jedie a ještě někoho... možná by to mohl být Kenobi? Bývalý strážce Chrámu ji odvětí, že ten je jako stín a ona by ho nikdy nenašla. Její souputník (a zároveň soupeř) se jí vysměje.
- Reva, uražená a ponížená, je celá horlivá Jedie vylákat, ale Nejvyšší ji drží zpátky. To ji rozlítí ještě více, a tak si při výslechu vylije zlost na jednom drzém občanovi - usekne mu obě ruce. To Inkvizitora pobaví, ale zároveň i trochu vyděsí.
- Owen vidí její brutalitu a jelikož je považován za jakéhosi vůdce místní komunity, konfrontuje ji. Vysvětluje jí, že tady žádný Jedi není a jak on sám je nenávidí. Reva na něj téměř zaútočí, ale je odvolána.
- Nejvyšší inkvizitor vezme své učedníky občerstvit se do místního podniku a vysvětluje jim, jak předvídatelní Jediové jsou a jak lehké je vylákat je. Začne vyhrožovat barmanovi. Mladý Jedi se prozradí ve snaze zachránit ho.
- Inkvizitoři ho zraní, ale vše je součástí plánu - i jeho útěk. Začnou se bavit, jak jiný jejich plán je téměř u konce a že piráti na Alderaanu konečně unesli mladou princeznu. Můžeme ještě vidět další rozhovor o tom, jak se Anakin Skywalker osvobodil z okovů Jediů a jak mocným se stal ve srovnání s nimi.
- Obi-Wan se vydává do Anchorheadu na setkání s Owenem. Zdá se, že to jsou pravidelné schůzky. Obi-Wan chce malého Luka časem začít trénovat v Síle, ale Owen to při poukázání na svého nevlastního bratra zakáže. Řekne mu, že na Tatooine přivedl Impérium a dělá to vše jen horší.
- Odmítnutý Obi-Wan se vrací do své jeskyně. Uslyší někoho volat své jméno. Předstírá, že to neslyší, a pokračuje v jízdě. Mladý Jedi ho dostihne, představí se jako Nari (Benny Safdie) a tvrdí, že Kenobiho hledá už roky.
- Kenobi tvrdí, že neví, o kom je řeč, že on se jmenuje Ben. Nari ho prosí - umře, pokud mu Obi-Wan nepomůže.
- Obi-Wan mu odvětí, že válka skončila, že prohráli. A jestli chce přežít, ať svůj světelný meč pohřbí do písku a zmizí. Jejich cesty se rozdělí.
- Kenobi při návratu domů uvidí na prahu jeskyně Baila Organu. Ten mu vysvětlí, že Leiu unesli piráti. Obi-Wan samozřejmě ví, jak je Skywalkerovic děvče důležité a cítí, že za únosem je něco víc.
- Kenobi souhlasí a míří zachránit princeznu na Daiyu.
- Uvědomí si, že teď když mladý Jedi na Tatooine přivedl Inkvizitory, bude to tak i lepší pro Lukeovu ochranu.
- Vyhrabe svůj světelný meč a míří zpět do Anchorheadu. Jak se blíží k transportu z planety uvidí mrvtvé tělo Nariho... ten chlapec to nezvládl.
- Otřesený Kenobi opouští Tatooine poprvé po deseti letech. Inkvizitoři ale stále někoho cítí v Síle a doufají, že jejich plán vylákat nějakého Jedie na záchranu nejmladší z rodiny Organů, přátel Jediů, vyjde.


Kapitola 2
- Kenobi se řídí pokyny Organy a přistává na Daiyu, kde se setkává s prostředníkem (Kumail Nanjiani), který ho navede do skrýše pirátů - doupěte, kde skladují koření - tam drží i Leiu.
- Kenobi se v přestrojení dostává mezi ně a několik jich sejme v pouliční rvačce (pár jich dostane kořením do očí a jsou intoxikováni).
- Únosci se snaží Leiu přemístit a nastává naháněčka po střechách Daiyu, do které se později zapojí i Reva. Mezitím Pátý bratr a další Inkvizitor - Čtvrtá sestra (Rya Kihlstedt) prohledávají ulice.
- Během honičky se Revě na chvíli podaří chytit Leina droida Lolu. Dá do něj sledovací zařízení a pustí ho zpět.
- Nakonec se Reva utká s Kenobim, a potvrdí tak, že ohledně něj měla celou dobu pravdu. Uvědomí si, že on je nad její síly, a nechá je uniknout. Ví ale, že je teď může sledovat.
- Kenobi tedy prchá s desetiletou Leiou a té se její zachránce pranic nepozdává. Takhle si rytíře nepředstavovala - potlučeného a zakrváceného. Podaří se jim dostat zpět k prostředníkovi.
- Ten je představí Rokenovi (O'Shea Jackson Jr.) s droidem NED-B, kteří souhlasí, že je vezmou na Alderaan, ale nejříve musí vyřídit jednu vlastní záležitost.
- V jiném, mnohem temnějším, systému vidíme nádrž s bactou. Zavřené oči. Oči Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), Darth Vadera. Nastalo narušení Síly a on jej cítil.


Kapitola 3
- Začínáme "sestavováním" Vadera droidy. Vidíme, jak bolestivý je to proces a co přesně se stalo z Anakina po jeho souboji s Obi-Wanem.
- Vader se setkává s Inkvizitory na Nuru a využívají sledovací zařízení k lokalizaci Kenobiho. Chtějí ho dostat co nejdříve, ale zároveň se jim dostává i dalších důležitých informací.
- Kenobi se dozvídá, že Roken je členem partyzánů spadající pod rebely Sawa Garrery. Ti ukrývají politické disidenty a snaží se je přemístit na bezpečnější místo. Obi-Wana těší fakt, že stále existují lidé, kteří otevřeně vystupují proti Impériu, jako jsou Bail a Saw.
- Revě se nakonec podaří skrze hacknutou Lolu odlákat Leiu dostatečně daleko a opět ji zajímá. Pro ni i Kenobiho to nevypadá vůbec dobře.

Kapitola 4
- Kenobi s Rokenovými partyzány a Nedem infiltrují Nur, aby znovu zachránili Leiu. Pomůže jim Tala Durith (Indira Varma), imperiální důstojnice, která tajně spolupracuje s partyzány.
- Reva vyslýchá Leiu a ta je překvapivě dobře mentálně odolná. Ale i tak se jí dostávají některé střípky, jako fakt, že je malá princezna adoptovaná. Jelikož ví o vztahu Anakina a Obi-Wana, začíná si vše postupně dávat dohromady. Pomalu ale jistě odkrývá tajemství Kenobiho a Organy.
- Kenobiho partě se podaří Leiu osvobodit a pronásleduje je samotný Darth Vader (Dmitrious Bistrevsky). Když ho Obi-Wan uvidí, uvědomí si, kdo je ve zbroji a neuvěřitelně se mu ho zželí. Je v šoku, co z něj císař udělal.
- Dochází k duelu a Kenobi není na Vaderovy schopnosti vůbec připravený.
- Bitvu vyhraje Darth Vader a Obi-Wan končí ošklivě popálený - nejvíce na ruce. Rokenovi a Leie se podaří jeho spálené tělo dostat z Nuru.

Kapitola 5
- Roken a Leia berou Kenobiho na Jabiim. Partyzáni zde mají skrytou základnu z dob Klonových válek. Dozvídáme se, že pod jejich ochranou žijí na Sílu citliví jedinci - nová generace budoucích Jediů.
- Pomocí Síly se jim podaří Kenobiho ozdravit a dostat z nejhoršího. Obi-Wan se probere a je příjemně překvapený, že je mezi tolika mladými na Sílu citlivími jedinci.
- Kenobi to místo poznává. V Klonových válkách zde bojoval i po boku Anakina.
- Uvědomí si, že má opět za co bojovat... Organovi a Leia... Sawovi partyzání... politická opozice... a teď i mladí, kteří by mohli být novými Jedii.
- Brzy se ovšem dozví, že se Impériu podařilo je na Jabiim vystopovat. Musí se probojovat z planety a dostat Leiu na Alderaan.
- Kenobi se tak oddá meditaci a přemýšlí, jak by Vadera mohl porazit. Vidíme flashback na dobu z Klonových válek.
- Obi-Wan a Anakin mají sparring se světelnými meči v Chrámu. Skywalker chytračí a upozorňuje svého mistra na jeho nedostatky. Naopak Kenobi se učedníku snaží vštípit něco ze svého repertoáru, což on blatantně ignoruje. Tahle vzpomínka bude klíčová k poražení Vadera. Bude to výhoda...
- Impérium provádí výsadek a Tala je odhalena jako zrádkyně, zachrání ji však povstalci.
- Kenobi se loučí s Leiou a Roken slíbí, že ji doprovodí až k její rodině na Alderaanu.
- Impérium útočí s Inkvizitory, stormtroopery a Purge troopery. Postava Organovy spojky se vyjeví v pravém světle a připravuje na Sílu citlivé jedince - rozdává jim světelné meče a Kyber krystaly.
- Začíná bitva mezi partyzány, ozbrojenými skoro-Jedii a Impériem.
- To poskytne prostor k úniku Kenobimu a Rokenovi s Leiou, kteří se pak oddělí. Než odletí, Reva stačí Obi-Wanovi vyjevit, že zná jeho tajemství a jde si pro Luka!

Kapitola 6
- Kenobiho vysadí na měsíční rafinérii blízko Mustafaru, aby odlákal Vadera od Leii a Rokena.
- Vader (Tom O'Connell) jde po Kenobim. Chce ho zabít. Obi-Wan v jedné chvíli zmíní Padmé - to Vadera přivede k šílenství; je z něj absolutní berserker.
- Právě když už se všechno zdá být ztraceno, Kenobi se naposledy napojí na Sílu. A poprvé po desítkách let uslyší hlas svého bývalého mistra. Qui-Gon ho provede těmi nejzoufalejšími momenty souboje.
- Kenobi se snaží získat dostatek času pro útěk Leii, ale zároveň nesmí otálet, aby se Reva nedostala k Lukovi.
- *Souboj s Vaderem byl nejpřísněji střežen a natáčel se několik týdnů.*
- Kenobi spěchá zpět na Tatooine, ale dorazí příliš pozdě. Reva již drží Larsovi i Skywalkera v zajetí. Obi-Wan k ní promlouvá a my vidíme flashback. Na dětství, na okamžik, kdy ji Jediové vzali od rodiny, na Nur a její zlomení a přerod v Inkvizitora... Nedokáže toho chlapce zabít.
- Kenobi ji nechá odejít, protože i když mohla udělat to nejhorší, nakonec v ní přece jen ještě zbylo trochu dobra.
- Na Alderaanu se Leia vrací k rodičům. Na Tatooine Owen dává Lukovi T-16 Skyhopper. Vlastním způsobem tak dává najevo, že Kenobi není tak špatný, jak si myslel.
- Reva se vrací a podává hlášení Vaderovi - prý zabila Kenobiho. Ten ovšem zabíjí ji, protože kdyby byla schopna něčeho, co on sám nedokázal, ubránila by se mu. Tajemství, které odhalila, tak umírá s ní.
- Kenobiho kruh se uzavřel. Ale změnilo ho to. Již není ten zlomený a unavený poustevník, opět je to dychtivý a naděje plný mnich Světlé strany. Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) se před ním poprvé plně manifestuje jako Force Ghost. Ptá se Obi-Wana, co mu tak dlouho trvalo... on s ním byl po celý ten dlouhý čas!
- Kenobi pohřbívá Nariho světelný meč v poušti a vykoná jakýsi pohřební rituál za padlého Jedie.
- Obi-Wan na svém eopiem odjíždí do západu dvou sluncí...

Přidat nový komentář

132
1
4
1

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest