Simpsonovi: Herec kritizuje rozhodnutí, aby černošské postavy namlouvali jen černošští herci

Simpsonovi: Herec kritizuje rozhodnutí, aby černošské postavy namlouvali jen černošští herci | Fandíme seriálům
Fox/Disney+
Zobrazit dalších 12 obrázků
Představitel doktora Dlahy nesouhlasí s rozhodnutím tvůrců.

Aktuální politicky hyperkorektní atmosféra nás dostala do té situace, že pokud například transsexuální postavu nehraje transsexuální herec nebo černošskou animovanou postavu nenamlouvá někdo tmavé pleti, pak se začnou ozývat hlasité protesty a kritika. 

Simpsonovi: Hank Azaria vysvětluje, proč přestal dabovat Apua
 

O tom ví své i kultovní animovaný seriál Simpsonovi, který se poměrně dlouhodu dobu potýkal s nelibostí a to především kvůli postavě Apua, kdy ji namlouval herec světlé barvy pleti (Hank Azaria) a navíc podle mnohých tahle postava byla stereotypní při znázorňování aspektů indických obyvatel USA. 

Nakonec se tak Hank své role vzdal a tvůrci šli ještě dál a padlo rozhodnutí, že například černošské postavy budou namlouvat pouze herci tmavé barvy pleti. Ale to se nesetkalo s všeobecným nadšením, vystoupil proti tomu třeba Harry Shearer, který namlouvá doktora Dlahu:

"Mám velmi jednoduchou filozofii, pokud jde o herectví. Úkolem herce je to, aby ztvárnil někoho, kým není. Je to práce a tohle její náplň."

Jistě se dá souhlasit s tím, že herectví je o tom, abyste ztvárnili někoho, kdo s vámi nemusí mít nic moc společného, ale je vaším úkolem, aby daná postava působila uvěřitelně. A pokud heterosexuální herec dokáže autenticky ztvárnit gaye, není to nic proti ničemu. Co se týče dabingu animovaných postav, tak z praktického hlediska je asi lepší obsadit herce, jehož etnicita odpovídá dané postavě s ohledem na přízvuk, ale to samozřejmě neznamená, že uvěřitelný akcent nemůže nabídnout i herec odlišného původu. Nicméně, v aktuální situaci je pro tvůrce prostě jednodušší v případě castingu a neriskovat hněv některých diváků.

Zdroj: Times Radio

Galerie

Komentáře 2

moiki | 07.08.2020 23:55
Tohle je naprosto nehorázná kravina od sluníčkářů naštěstí se tenhle pitomý nápad nedostane do našeho dabingu.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest