Lokomotiva Tomáš: Tvůrci překopali seriál kvůli politické korektnosti

Lokomotiva Tomáš: Tvůrci překopali seriál kvůli politické korektnosti | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 15 obrázků
Dětský seriál Lokomotiva Tomáš změnil parametry. Podlehl světovému trendu. 1:0 pro politickou korektnost! Galerie jako důkaz.

Jak to tak v dnešní době bývá, aby seriál mohl bezstarostně běžet na obrazovkách, musí odpovídat jistým parametrům. Parametrům, které stanovují celosvětové trendy. A tak musí seriáloví i filmoví tvůrci běžně dodržovat kvóty na počet afroamerických a asijských herců v obsazení, dbát na zahrnutí a správné pojetí gender a LGBT problematiky a vyhýbat se čemukoliv, co by bylo sebemíň politicky nekorektní. A podlehl tomu už i dětský seriál Lokomotiva Tomáš (Thomas & Friends).

V nové 22. sérii stráví Tomáš 13 epizod na svém domovském ostrově s názvem Sodor, 5 epizod v Číně, 4 epizody v Indii a 4 epizody v Austrálii. Aby byl seriál genderově vyrovnaný, přibyly do týmu lokomotiv dvě ženy, tudíž bude teď tým složen z tří vlaků mužského a tří vlaků ženského pohlaví. Tvůrci tak prý zvěstují dětem poselství o mužské a ženské rovnosti a bourají zaběhnuté stereotypy. Dokonce i nádražní kontrola bude mít ženské pohlaví, viz galerie. Samozřejmě se bude dbát i na dostatečnou multikulturnost, a tak bude například jedna z nových ženských lokomotiv jménem Nia pocházet z Keni. Mluvit ji, prý kvůli autenticitě, bude herečka původem z Keni Yvonne Grundy. Samozřejmě nebudou chybět ani další mezinárodní hrdinové - Indka Ašima, Australanka Shanea a Číňan Jung Paa.

Emmy 2018: Nominace Asiatky přinesla historický milník
 

Tvůrci na změně dokonce spolupracovali i s Organizací spojených národů. Seriál totiž dlouhodobě čelil kritice, že je prý sexistický a rasistický. Rodičům se navíc nelíbilo, že se mezi sebou vlaky hádají a závidí si. Teď se logicky vyrojila další skupina kritiků. Lidé se pozastavují nad tím, jak moc tvůrci sklopili uši a podřídili se politické korektnosti. 

Co je podle vás správně? Není tento trend až příliš přehnaný? Co namísto kvót použít selský rozum?

Lokomotivu s lidskou tváří jménem Tomáš vytvořil britský autor, duchovní a nadšenec do vlaků Wilbert Awdry v roce 1942 pro svého dvouletého syna. Poprvé byl seriál dle knižní předlohy přenesen na obrazovky v roce 1984. Odvysíláno bylo přes 500 epizod! Vlak přitom nikdy neopustil Sodor a ženské charaktery byly pouze výjimkou, nikoliv pravidlem.

Prohlédněte si v galerii nové multikulti členy týmu!

Zdroj: CBS, Metro

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 2

Adolf | 11.09.2018 21:20
Svet se riti do prdele

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu