Poslední Mohykán: Seriálový reboot vznikne u HBO Max

Zobrazit dalších 8 obrázků
Známý příběh po řadě filmových adaptacích dostane také jednu seriálovou.

Na nové streamovací službě HBO Max bude v budoucnu ke zhlédnutí seriálová adaptace historického románu Poslední Mohykán (The Last of the Mohicans). Ten napsal americký spisovatel James Fenimore Cooper v devatenáctém století coby druhou knihu své pentalogie Příběhy kožené punčochy. Jde o jeho nejznámější příběh, který byl v minulosti již několikrát zfilmovaný.

Jak jsme psali již loni, za novou seriálovou adaptací z pozice scenáristů stojí držitel ceny Emmy Cary Fukunaga (seriály Temný případy, Maniak) a Nick Osborne, producent filmů jako Nezapomeň na mě či Slečna zamilovaná. Režírovat má Nicole Kassell (seriály Watchmen, Stoupenci zla). Seriál je popisovaný jako převyprávění Cooperova příběhu z období Francouzsko-indiánské války se zaměřením na nepravděpodobný romantický vztah mladého Mohykána Uncase a míšenky Cory, která je dcerou britského plukovníka.

Poprvé se Poslední Mohykán na filmová plátna dostal již v roce 1920. Nejznámější adaptací příběhu je ale verze z roku 1992 od režiséra Michaela Manna. Hlavní roli tehdy ztvárnil Daniel Day-Lewis. Připomenout si ji můžete níže přiloženým trailerem a fotkami v galerii. Úvodní fotografie je také z této adaptace.

Zdroj: THR, foto: 20th Century Fox, IMDb

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu