Boží mlýny: Po nespočtu vážných kriminálek přichází na řadu krimi komedie od Jiřího Hřebejka

Boží mlýny: Po nespočtu vážných kriminálek přichází na řadu krimi komedie od Jiřího Hřebejka | Fandíme seriálům
ČT
Zobrazit dalších 21 obrázků
Česká televize si na duben připravila komediálně laděnou kriminálku s frontmanem Monkey Business v roli gangstera.

Poslední dva týdny jste na televizních obrazovkách České televize mohli zaznamenat upoutávky k novému seriálu Boží mlýny. Ukázky působí vcelku nejednoznačně a divák asi zatím příliš netuší, co od nové série, která od 11. 4. vystřídá o nedělních večerech dobovou krimi Zločiny Velké Prahy, má čekat. Hlavním hrdinou seriálu je kapitán Fait (Martin Myšička), jenž již nadále nehodlá snášet to, že policejní prezident přijímá úplatky, a že tak ti největší gangsteři zůstavují bez trestu. Se svým kolegou (Robert Nebřenský) a talentovaným studentem (Vincent Navrátil) se rozhodne vlákat do pečlivě připravené léčky vraždícího lichváře a majitele herny (Matěj Ruppert), který si je jistý svou beztrestností.

Pomozte dětem: O Velikonočním pondělí zazpívá Zagorová s Hložkem a Kotvaldem
 

Boží mlýny kompletně zrežíroval Jiří Hřebejk, který si tak po krimi sériích Místo zločinu Ostrava, Případ pro exorcistu nebo Rédl, vyzkoušel v detektivce komediální notu. Na scénáři spolupracoval Jan Drbohlav (Zločiny Velké Prahy) s investigativním novinářem Jankem Kroupou (Atentát). Vyjma výše zmíněných herců v seriálu dále uvidíme Elišku Křenkovou (Princezna zakletá v čase), Jiřího Lábuse (Vlastníci), Pavla Řezníčka (Cirkus Bukowski), Jiřího Maryško (Božena), Luboše Veselého (Kukačky) anebo Jiřího Bábka (Ten, kdo tě miloval). Seriál bude mít šest hodinových dílů, z nichž první dva nesou název Provaz a Spící lodě.

Oficiální synopse zní: „Na některé zločince je spravedlnost krátká – stačí mít dostatek peněz a podplatit šéfa policie závislého na výherních automatech. Úkol, který stojí před kapitánem Faitem, přesahuje rámec schválených policejních postupů. Fait i jeho kolega Dobeš vědí, kdo je vrah, a tuší, jaká je struktura celého mafiánského gangu, který vede majitel casina Válek. Jenže úplatný Faitův nadřízený neustále maří vyšetřování. Fait se rozhodne jednat na vlastní pěst, zapojí do pátrání svého nejtalentovanějšího studenta Alexe a začne svoji soukromou válku s policejní byrokracií i sebevědomou televizní reportérkou Markétou. Když i Markéta pochopí, že pravda je na Faitově straně, vznikne neformální skupina Božích mlýnů: mstitelů, kteří trestají zločince navzdory systému. Komediální krimi seriál navazuje na tradici vyprávění o podrazech, fintách a několikanásobných léčkách. Nic není takové, jak se zpočátku zdá, a když nelze zločince potrestat legálně, je potřeba využít jejich lidských slabostí: pocitu beztrestnosti, nezranitelnosti, zbytnělého mafiánského ega, a vlákat je do situace, kde už nezáleží ani na zkorumpovaném šéfu policie, ani na slepém soudním procesu.

Upoutávku si můžete přehrát zde. V galerii pod článkem najdete plakát a další obrázky.

ČT
Matěj Ruppert a Jiří Maryško v seriálu Boží mlýny

Zdroj a podklady: ČT

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu