Večer a jitro: Středověký epos předcházející Pilířům země čeká seriálové zpracování

Večer a jitro: Středověký epos předcházející Pilířům země čeká seriálové zpracování | Fandíme seriálům
Starz
Další historický román Kena Folletta čeká seriálové zpracování.

Připravuje se nová seriálová adaptace knihy britského spisovatele Kena Folletta. Studia Legendary TV and Range Media Partners připravují televizní adaptaci jeho loňské románové novinky Večer a jitro (The Evening and the Morning), která v Česku vyšla letos. Kniha je součástí historické série Pilíře země (Kingsbridge). O chystaném projektu informoval web Deadline.

Bližší informace o seriálu zatím server nepřinesl. Alespoň představu, o čem tak může pojednávat děj připravované televizní novinky, nabízí popis příběhu knižní předlohy. Ta čtenáře zavádí do Anglie v roce 997, kdy je země pod útokem Velšanů a Vikingů. Kniha na pozadí této nebezpečné doby vypráví příběh tří osob: mladého stavitele lodí, normanské šlechtičny a šikovného mnicha.

Román Večer a jitro je v pořadí čtvrtým dílem zmiňované série Pilíře země, v chronologickém pořadí se však odehrává před všemi předchozími díly. Ty spojuje zasazení do stejné lokace v Anglii napříč různými úseky v dějinách. První dva díly série – Pilíře země a Na věky věků – se v minulosti již dočkaly seriálového zpracování v podobě minisérií. Vedle nového Večera a jitra se již nějakou dobu připravuje u televize Epix také seriálová adaptace třetího dílu Ohnivé sloupy, oznámená byla již loni.

Pro připomenutí si můžete níže pustit trailer na seriál Pilíře země z roku 2010 od stanice Starz. Z něj je i úvodní fotografie.

Zdroj: Deadline, foto: Starz

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu