Nadace začíná. Má plány na osm sérií

Nadace začíná. Má plány na osm sérií | Fandíme seriálům
Apple TV+
Zobrazit další 3 obrázky
Fanoušci se musí obrnit trpělivostí, odpovědi nemusejí dostat řadu let. Seriál také odkazuje na další Asimovy příběhy.

Už dnes začíná na platformě Apple TV+ sci-fi série Nadace. Pokud stále váháte, zda do novinky jít nebo ne, je tu po posledním traileru také klip s jednou (téměř) kompletní scénou. Z té si uděláte ještě jasnější obrázek o alegorickém sci-fi příběhu, kde se intelekt střetává s arogantní potřebou moci a galaxie se hroutí jak římské impérium.

Jde přitom pouze o vrcholek ledovce, a pokud bude zájem, čeká na diváky podstatně obsáhlejší příběh, který navíc bude odhalován pouze pozvolna. Vrchní scenárista David S. Goyer prozradil, že má připravený příběh na osm sérií! To je plán skutečně ambiciózní, ale o zdrojový materiál opravdu není nouze. Autor předlohy Isaac Asimov napsal tři díly základní trilogie, dva navazující romány, dva prequlové romány a několik dalších, které jsou volně zasazeny do světa Nadace. K tomu se světem Nadace vzdáleně souvisí i Asimovův svět robotů a jeho další díla.

Goyer dokonce připouští, že na vzdálenější souvislosti ve své sérii odkazuje alespoň prostřednictvím drobných easter eggů. Konkrétně už v jedné epizod lze narazit na narážku na příběh Já, robot, jenž byl v roce 2004 zfilmovaný s Willem Smithem v hlavní roli. David také zdůrazňuje, že všechny trumfy nehodlá vyložit naráz. První řada jednoznačně pokládá základy pro ty budoucí a řada otázek může být zodpovězena až po několika letech.

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie...

Foto: Apple TV+

Zdroje: Slashfilm

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 1

Martrix | 24.09.2021 14:44
Ale kdepak...Asimov napsal 7 knih týkajících se Nadace, ty ostatní jsou přílepky jiných autorů. A popravdě nevěřím, že se tomuto seriálu povede prodat to nejlepší z knih tak, aby se osmi řad dočkal. A nevadí mi to...zrovna Nadaci jsem nikdy zfilmovanou vidět netoužil. Jsou jiná sci-fi, která by se měla oživit.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2023 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu