Herci z Červeného trpaslíka vtipně komentovali českého dabéra

Herci z Červeného trpaslíka vtipně komentovali českého dabéra | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 8 obrázků
Fenomenální český dabér Martin Sobotka léta propůjčoval svůj hlas Listerovi z Červeného trpaslíka. Věděli jste, že se v něm jeho představitel identifikoval?

Zkušený český herec a dabér Martin Sobotka namluvil celou řadu filmových i seriálových postav. Pravidelně propůjčuje svůj hlas například Paulu Ruddovi, Adamu Sandlerovi nabo Caseymu Affleckovi. Proslavil se však zejména hlasem Listera z legendárního sitcomu Červený trpaslík

Pravidelně navštěvuje s ostatními dabéry Trpaslicon, festival britského humoru, sci-fi a fantasy, kde se dozvěděl zábavnou historku: "Já osobně jsem se s kolegy z Británie nikdy nesetkal. Zatím. Ale pravidelně jezdíme na Trpaslicon a fanoušci Červeného trpaslíka, co jezdí na setkání za nimi i za námi, ukazovali mou fotku v kožené kšiltovce a s falešným dredem představitelům Rimmera a Kocoura. Ti se pak prý Listerovi smáli, že má v České republice světlejší dvojče," svěřil se Sobotka. 

Martin se věnuje dabingu od roku 1978. Patří k těm hercům, kteří ještě zažili zlatou éru dabingu a měli možnost postupně sledovat jeho úpadek. Uhnat ho na osobní rozhovor je vzhledem k jeho časové vytíženosti téměř nemožné. 

"Zlatá éra českého dabingu není pryč. Do úpadku přichází jen v některých studiích a s některými lidmi, co tzv. dabing dělají," vysvětlil.

 

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu