TOP 5 důvodů, proč Svět pod hlavou získal Českého lva

TOP 5 důvodů, proč Svět pod hlavou získal Českého lva | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 33 obrázků
Získal Svět pod hlavou Českého lva zaslouženě? Ano! A my vám vysvětlíme proč!
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5

Cenu za nejlepší dramatický seriál na 25. Českých lvech nedostal Svět pod hlavou jen tak. Tento seriálový titul je pro mě jedním z největších loňských překvapení a zároveň jedním z nejlepších českých seriálů vůbec. Tady je pět nejpádnějších důvodů, proč tuhle nominaci obhájil a proč by mu neznalci měli dát šanci.

Český lev: Projev tvůrců nejlepšího seriálu reflektoval politiku
 

Ale ještě před tím se seznamte s oficiální synopsí z webových stránek ČT: „Je rok 2016. Policista Filip Marvan (Václav Neužil) musí ukrást důkaz, aby zachránil svého bratra před mafií. Záhy ho srazí auto a on upadá do bezvědomí. Probouzí se v nemocnici v roce 1982. Jak se v minulosti ocitl? Proč? A jaká je cesta zpátky? Filip potkává svoje rodiče, několik měsíců předtím, než se má narodit. Poznává otce, kterého si z budoucnosti pamatuje jen jako zlomeného muže, který dobrovolně ukončil svůj život. Na pozadí pátrání po příčinách, které jeho rodině změnily život, je Filip nucen vyšetřovat sérii detektivních případů ve městě na severu Čech.“

1. Scenáristický um tvůrčí trojice Ondřeje Šindla, Roberta Geislera a Benjamina Tučka

Jako první musím rozhodně vyzdvihnout scénář, který bravurně mixuje vážnost komunistických 80. let minulého století a k tomu servíruje s lehkostí hlášky a vtipné situace. Ty vyplývají především z toho, že se hlavní hrdina z naší doby objeví v totalitním čase, který si pamatuje pouze z raného dětství. Celý seriál skvěle funguje jako uzavřená minisérie, která od začátku do konce obsahuje skvostně vykreslenou hlavní linku a k tomu se v jednotlivých dílech zabývá epizodními detektivními zápletkami, které se vyšetřují v komickém duchu umu tehdejších příslušníků SNB.

Další kapitola »
Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu