Kit Harington ze Hry o trůny zaútočil na Marvel kvůli homosexualitě

Zobrazit dalších 5 obrázků
Homosexualita. Právě ta stojí za jemným atakem hvězdy Hry o trůny, která nařkla Marvel z toho, že diskriminuje gaye.

Máte pocit, že Marvel účelově neobsazuje do rolí superhrdinů homosexuály? Kit Harington, představitel Jona Snowa ze seriálu Hra o trůny, ten pocit má. V diskuzi týkající se odlišné sexuální orientace ve filmovém průmyslu poměrně otevřeně řekl svůj názor a jako příklad nesprávného přístupu označil právě společnost Marvel.

Hra o trůny: 10 extra zajímavostí, o kterých jste na 90% neslyšeli
 

"Je tady velký problém s tím, že mužnost a sexualita nemohou jít ruku v ruce. Nemůžeme mít ve filmu od Marvelu někoho, kdo je v reálném životě gay a přitom by hrál superhrdinu. Chci tím říct - kdy se to konečně stane?" řekl poměrně troufale Kit Harington. 

Souhlasíte s ním? Pravdu má herec v jednom. Společnost je konzervativní. Lidé mají homosexuály stále zaškatulkované a obsadit je do role superhrdinů či jiných rolí vyobrazující mužnost v tom klasickém stereotypním slova smyslu by pro tvůrce mohlo znamenat velké ztráty diváků. Na druhou stranu - vnímání homosexuálů se oproti minulému století posunulo mílovými kroky dopředu. Obecně vzato už je lidé vnímají jako plnohodnotné členy společnosti a ve většině případů jejich obsazení do role pohled diváka na postavu nemění. Nelze ovšem požadovat, aby se společnost změnila za den. Je třeba jí dát čas. Věříme, že za 10 let už si třeba Marvel bude moci dovolit obsadit do ústřední role homosexuála.

Zdroj: Variety

Galerie

Komentáře 19

Missandei | 18.09.2018 11:32
Chápu rozčilení všech, kteří mají pocit, že se FS dalo cestou bulváru (ačkoliv by se zde dalo polemizovat o tom, co to doopravdy bulvár je). Je pochopitelné, že pro seriálové fajnšmekry, kteří touží ryze po vysoce fundovaném a odborném obsahu, musí být část článků zde neuspokojivá, nicméně nejsme všichni stejní. Jelikož máme přístup ke čtenosti, vidíme v přesných číslech, co lidi baví a zajímá. To, že to třeba zrovna nezajímá vás, neznamená, že si někdo jiný rád nepřečte nostalgický článek o Přátelích nebo o tom, koho zase nařkli ze sexuálního obtěžování. Obsah zkrátka tvoříme podle toho, co má v číslech největší ohlasy. Samozřejmě, jak jste si určitě všimli, pokračujeme i v tom, co se psalo dříve. Ostatní redaktoři, třeba Tučňák Nik, se dále věnují svým tématum a nikdo je nenutí je měnit. Také bych ráda připomněla, že aby web mohl fungovat a aby redaktoři mohli psát články, musí také vydělávat. Proto je třeba vytvářet obsah také strategicky podle toho, co lidé chtějí číst. Nicméně i tak děkuji všem kritikům za jejich názory. Všech čtenářů si vážíme a vážíme si i toho, že se k nám i přes svoji kritiku vracejí :) Doufám, že jsem vše vysvětlila srozumitelně a dále se k celé věci nebudu vyjadřovat. M.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

© 2016 – 2018 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest