Supergirl představila vůbec prvního transgender superhrdinu

Supergirl představila vůbec prvního transgender superhrdinu | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 5 obrázků
Bojovníci za lidská práva mohou opět jásat. Komiksový svět přivítal svého prvního transgender hrdinu. Jukněte v galerii!

Seriál Supergirl, který patří do provázaného světa superhrdinských seriálu Arrowverse od DC a stanice CW, nyní běží svojí čtvrtou sérií. V ní se opět představují nové a nové postavy, jak je v těchto komiksových seriálech zvykem, např. ještě letos uvidíme Lexe Luthora v podání hvězdy Dva a půl chlapa Jona Cryera. Kromě toho však čtvrtá série překročila i obecný milník, a to tím, že představila vůbec prvního hraného transgender superhrdinu, respektive superhrdinku.

Kit Harington ze Hry o trůny zaútočil na Marvel kvůli homosexualitě
 

Postavu jménem Nia Nal si zahrála Nicole Maines, která prodělala změnu pohlaví před několika lety. Nejvíce se do povědomí zapsala soudním procesem z roku 2013, ve kterém Maines, tehdy pod pseudonymem Susan Doe, vyhrála spor u nejvyššího soudu v Maine o používání veřejných toalet, což jí bylo zakázáno tamní školou. Její role Dreamer, což je její superhrdinské alter ego, je tak její první větší rolí. V dnešní době, která je LGBT skupině daleko více nakloněna, se jedná o další vítězství v rámci lidských práv, které především v USA hodně hýbou děním.

V komiksech má její postava schopnost předvídat události, ovšem trpí určitou formou narkolepsie. V galerii se mrkněte na promo fotku Maines v kostýmu i její fotky po přeměně v dívku.

Zdroj: CW

Galerie

Komentáře 5

Daniell | 24.02.2019 22:03
Řeknu to na rovinu, kdyby mi před čtením tohohle článku někdo ukázal foto tý herečky a řekl, že je to předělaný chlap, nevěřil bych tomu. Chci jednoduše říct, že při pohledu na ní je to jako by se už ženou narodila.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu