Hra o trůny: George R.R. Martin prozradil, co najdeme v plánovaných knihách, ale v seriálu ne

Jak se budou lišit zbývající dvě knihy od seriálu.

Seriál Hra o trůny natočený na motivy knižní série Píseň ledu a ohně skončil a soudě podle vzteklých reakcí na sociálních sítích to nebyl závěr, který by si fandové představovali. Mnozí tak doufají, že jim chuť spraví zbývající dvě knihy.

Seriál před pár lety knihy dějově předběhl. Tvůrci sice konzultovali zlomové události s autorem Písně ledu a ohně Georgem R.R. Martinem, ale je jasné, že v mnoha ohledech se budou knihy lišit. To potvrzuje i sám Martin:

"Pracuji s velmi odlišným médiem, než David a Dan (David Benioff a D.B. Weiss, tvůrci seriálu, pozn. redakce), na to nezapomínejte. Měli na finální řadu osm hodin. Očekávám, že mé dvě knihy budou mít dohromady kolem 3000 normostran... a pokud to bude nutné, přidám další stránky a kapitoly a scény."

Spisovatel se rozpovídal i o určitých detailech, které v seriálu nenajdeme, ale na stránkách knih ano:

"Jsou tu postavy, které se nikdy na obrazovku nedostaly a jiné, které v seriálu zemřely, ale v knihách jsou stále naživu. Takže, když už nic jiného, tak čtenáři zjistí, co se stalo s Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny a jejím prasetem, Skahazem Shavepatem, Arienne Martell, Darkstarem, Victorionem Greyjoyem, serem Garlanem galantním, Aegonem VI. a nespočtem dalších jak důležitých, tak vedlejších postav, se kterými se diváci seriálu nikdy neměli šanci setkat."

Otázkou ale je, když se s nim opět setkají čtenáři, protože není tajemstvím, že je Martin velmi pečlivý, což znamená, že si s knihami dává hodně načas. Na šestý díl nazvaný Vichry zimy se čeká už skoro osm let a není pořád jasné, kdy bude a ani si netroufáme hádat, kdy vyjde sedmá kniha Sen o jaru.

Zdroj: Georgerrmartin.com

Komentáře 1

Carnage | 22.05.2019 07:22
Ha, Georgieboy teď má slušně našlápnuto. Ví přesně co lidi sralo na seriálu a může se podle toho zařídit. Měl to dobře vymyšlený.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2019 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu