Pale Horse: Adaptace románu Agáthy Christie obsazuje hlavní role

Pale Horse: Adaptace románu Agáthy Christie obsazuje hlavní role | Fandíme seriálům
Zobrazit další 3 obrázky
Nekonečná studnice kriminálních příběhů Agatha Christie dostane další adaptaci.

Plavý kůň, další román od světoznámé autorky detektivek s Herkulem Poirotem se dočká seriálového zpracování. Na adaptaci pracuje stanice BBC a známe také první členy obsazení. Hlavního hrdinu Marka Easterbrooka, který se pokusí rozluštit záhadu kolem seznamu jmen nalezeném v botě zavražděného kněze, si zahraje Rufus Sewell (Příběh rytíře). Sekundovat mu bude Kaya Scodelario (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) jako Hermia, Easterbrookova přítelkyně.

Mezi dále obsazené herce patří i Henry Lloyd-Hudges (Na mušce), Sean Perthwee (Gotham), Bertie Carvel (Doktorka Fosterová), Madeleine Bowyer (Black Mirror) a Ellen Robertson. Sérii napíše Sarah Phelps, které má na kontě i nominaci na cenu BAFTA a pro kterou bude Plavý kůň již pátou adaptací populární spisovatelky, scenáristicky se podílela především na minisériích Agatha Christie: Zkouška neviny a Vraždy podle abecedy.

Režie se ujme Leonora Lonsdale a produkci obstará Yoshizaki Cassuto. Ve Spojeném království se diváci dočkají série přímo na stanici BBC, avšak Spojených státech se o vysílání postará Amazon. Tak doufejme, že jej nabídne i jeho česká verze.

Příběh románu se točí kolem vyšetřování záhadné vraždy kněze, který se vracel od umírající ženy a v jeho botě byl nalezen papír obsahující seznam jmen. Jde snad útočníkovi právě o tento cár papíru? Stojí za vraždou kněze tajná organizace zabývající se likvidací nežádoucích osob? A kdo stojí v jejím čele? Tuhle záhadu se pokusí rozluštit nejen policejní inspektor Lejeune, ale i spisovatel Mark Easterbrook (Rufus Sewell).

Na detektivní vlnu Agathy Christie se můžete naladit u minisérie Až tam nezbyl žádný:

Zdroj: Variety, Deadline

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu