Ruská verze Černobylu se představuje v prvním traileru

Ruská verze nabídne velmi odlišný pohled na jadernou katastrofu.

Historická minisérie HBO Černobyl se setkala s velmi pozitivními reakcemi ze strany diváků i recenzentů. Seriál byl dokonce nominován na neuvěřitelných 19 cen Emmy. Ale ne všichni jsou z projektu nadšení, jeho přijetí v Rusku bylo pochopitelně mnohem chladnější než směrem na západ. 

Důvod je prostý, seriál ukazuje Sovětský svaz a jeho politiky v ne úplně lichotivém světle. Rusko má samozřejmě jiný pohled na věc a ten bude prezentován v seriálu stanice NTV.

Na projekt dokonce zhruba 460 tisíc dolary přispělo i ruské Ministerstvo kultury, očividně pohlaváři chtějí, aby to bylo něco, čemu bude ruské publikum tleskat ve stoje. 

Zápletka se údajně zaměří na agenta KGB, který se bude pokoušet odhalit špiona CIA, jenž působí právě v jaderné elektráně v Černobylu. Že se nic takového nikdy neprokázalo ruské filmaře zřejmě příliš netrápí.

Nedávno se dostal na internet trailer seriálu, který si můžete přehrát a zkusit si porovnat, jaký zážitek to bude, oproti seriálu HBO:

Zdroj: THR

Komentáře 6

mk | 16.08.2019 14:23
Fake news . seriál objednaný televizi ntv před více než pěti lety. není reakci na černobyl hbo. režisér získal dotaci ministerstva na základě úspěchu z nějakého festivalu. když se zjistilo co točí dotace byla zastavena s odůvodněním že dotace nejsou určené na laciné konspirační detektivky. režisér v dluzích a naháněn stanicí ntv která to měla dávno mít shání peníze kde se dá ,snad mněl vyžebrat u naftogazu. jediné co existuje je ten trailer se kterým obchází instituce a žebrá peníze aby nešel do kriminálu

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2019 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu