Po hlavě: První dojmy z prvního původního seriálu Primy COOL

Zobrazit dalších 13 obrázků
Jak na nás (ne)zapůsobil první vlastní seriál stanice Prima COOL?

První díl komediálního seriálu Po hlavě si odbyl premiéru na začátku února a upoutal naši pozornost především tím, že se jedná o první seriálový počin stanice Prima COOL. Navíc povedených komediálních seriálů se v naší kotlině mnoho nerodí a až na výjimky typu MOST! se většinou jedná o podprůměrné titulu, které mají do pobavení daleko. Bohužel po úvodní epizodě Po hlavě je zřejmé, že ani tentokrát se prokletí českých seriálů prolomit nepodaří.

Einstein: Vojta Kotek jako prapravnuk slavného génia
 

Po hlavě má klasickou sitcomovou stopáž 25 minut a odehrává se pouze v interiérech. Hlavním hrdinou je budižkničemu Indy, kterého ztvárnil Petr Buchta (Dukla 61). Indy hned v úvodu ztratí práci a rozejde se s ním přítelkyně, řeší finanční i vztahové problémy a pochlastává v hospodě se svým kamarádem, barmanem Viktorem (Filip Kaňkovský). Hlavní hrdina Indy, coby třicátník bez perspektivy, mnoho sympatií nevzbuzuje, avšak jinak je tomu u stěžejní role Igora Chmely (Ostravak Ostravski), která je jednou z ojedinělých světlých stránek seriálu.

Igor Chmela v Po hlavě ztvárnil Indyho mozek. Tvůrci se zřejmě silně inspirovali animovaným snímkem V hlavě a to nejen jeho českým názvem. I zde je velín mozku zpracován coby multifunkční pult s mnoha čudlíky a obrazovkami. Mozek komentuje dění kolem Indyho a vnuká mu pochybné nápady. Igor Chmela byl rozhodně na prvním dílu nejzábavnější, i když v několika momentech to působí jako by improvizoval po vzoru Partičky, než že by měl pevně stanovený scénář. V hrané podobě tento prvek nenabízí tak široké pole kreativity jako jeho animovaný předchůdce, avšak stále se jedná o zajímavý nápad, ze kterého by mohl seriál v dalších dílech vytěžit více.

Největším problémem seriálu jsou nezajímavé postavy, nudné dialogy a nepřesvědčivé herecké výkony v epizodních rolích. I přes umírněnou stopáž necelé půl hodiny mě seriál v několika momentech nudil a místy až rozčiloval amatérstvím, které se před kamerou odehrávalo. Úvodní výkon Indyho naštvané přítelkyně se ještě dal unést, ale přivandrovalec, který se chtěl k Indymu nastěhovat byl i na poli pěti minut nesnesitelný a jeho herecký výkon zcela nedostačující.

Ústřední herecké obsazení je na tom naštěstí o poznání lépe, ale problémem je nezábavný scénář, který v pilotní epizodě nepřinesl téměř žádné vtipné momenty a vypointované dialogy. Jedinou komediální záchranou zbyl mozek v podání Igora Chmely, jehož pár scének vyvolalo střídmé pousmání. A to je bez debat na komediální seriál málo. Po hlavě neokouzlí režijní ani hudební stránkou. První díl se odehrával především v Indyho bytě, hospodě a stylovém velínu mozku. Po režijní stránce se jedná o zcela standardní sitkomový formát, který se bez špetky invence soustředí pouze na postavy a jejich dialogy.

I přes nevytěžený koncept mozku a prozatím nezábavné dialogy i příběhové linky mám po prvním dílu dojem, že by se v nadcházejících dílech mohl seriál zlepšit. Ne, že by se z něj mohla rázem stát komediální bomba, na kterou se bude za pár let vzpomínat, avšak alespoň průměrný komediální seriál s několika vydařenými scénkami by se z toho ještě vyklubat mohl.

Trochu mě na Po hlavě zarazilo, že i přesto, že běží od osmi večer a v reprízách dopoledne, tak se tvůrci nebáli odhalit bujné přednosti Indyho lesbické spolubydlící Ámy (Barbora Mottlová) přes promočené tričko a valná část děje se točí kolem sexu ve třech a nedopatřením nalezeného vibrátoru. Těžko říci, zda s tím Prima COOL bude mít nějaké tahanice s radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Po hlavě má zatím stanovených deset epizod a upřímně bych se nedivil, kdyby na základě ohlasů a sledovanosti u deseti dílů i skončil. Na první epizodu se můžete podívat zde.

Naše hodnocení
3/10
Galerie

Komentáře 6

yeah | 11.02.2020 11:53
Jak by řekl klasik "vidím velký špatný"

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu