První dojmy: Gangs of London - Žhavý kandidát na nejlepší akční sérii posledních několika let

První dojmy: Gangs of London - Žhavý kandidát na nejlepší akční sérii posledních několika let | Fandíme seriálům
Sky Atlantic/Cinemax
Zobrazit dalších 5 obrázků
Tvůrce kultovních filmů Zátah nabízí skvělý seriál z londýnského podsvětí.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Ovšem, to vám vynahradí pátý díl. Ten sice také začíná pozvolně, ale ve druhé polovině vás čeká takový akční nářez, že se před ním zahanbeně musí sklonit i stamilionové akční filmy, které jsou k vidění v kinech. Ano, můžeme namítat, že daná epizoda je vlastně výplňová a jediné důležité odhalení z ní by se dalo vyřešit za pár minut a můžeme si stěžovat na to, že některé postavy mají nadlidskou odolnost, ale na tahle negativa rychle zapomente, protože to, co nám tvůrci servírují je bez přehánění akční orgamus. 

Akce je intenzivní a brutální, tempo strhující a vše je nasnímáno tak, abyste se ve zběsilém střihu neztráceli. Ve vší skromnosti poznamenám, že už mám nakoukáno vcelku slušné množství akčních filmů a seriálů, ale jen málokterý projekt se může s tímhle měřit. To, co bylo v pátém dílu k vidění, by klidně vystačilo na celovečerní film. 

Z posledních let si nevybavuji skoro žádný jiný "západní" film nebo seriál, který by mi svou akcí (v dobrém slova smyslu) vyrazil dech. Možná Banshee, ale jinak Gangs of London nemají v tomto ohledu konkurenci. 

Příběh a obsazení na výbornou

Jak ale bylo naznačeno, akce nehraje prim s tím, že by byl zanedbáván děj. Jde o klasickou mocenskou šachovou partii, kdy jednotliví hráči politikaří, intrikaří a rozhodně nemají problémy s tím se navzájem podrážet a ušpinit si ruce. Plus je tu onen sympatický pocit, kdy je více méně jasné, že plno věcí není takových, jak se na první pohled jeví.

Děj je na jednu stranu komplexní a působí v něm množství postav a příběhových linií, ale je prezentován tak, abyste se v něm neztratili a věděli, o co jde. 

Dalším pozitivem je obsazení, kdy se můžete těšit například na Joea Colea (Gangy z Birminghamu), Michelle Fairley (Hra o trůny) nebo Sopea Dirisu (Lovec: Zimní válka) a potěší i cameo Davida Bradleyho (Harry Potter). 

Gangs of London jsou působivě obsazenou mafiánskou sérií, která nabízí mrazivou atmosféru, sympaticky propletený, ale srozumitelný příběh a to vše je okořeněno o velkolepou a extrémně brutální akci, což je mix, kterému se prostě nedá říct ne.

« Předchozí kapitola
Naše hodnocení
9/10
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu