Nadace: První pohled na seriálovou podobu sci-fi Isaaca Asimova vypadá hodně slibně

Nadace: První pohled na seriálovou podobu sci-fi Isaaca Asimova vypadá hodně slibně | Fandíme seriálům
Apple TV+
Zobrazit dalších 9 obrázků
Slavná série románů ožívá na Apple TV+. Je tu první trailerová upoutávka.

Fanoušci sci-fi a Isaaca Asimova v posledních dnech určitě zpozorněli, protože Apple TV+ ukázalo první záběry ze seriálu Nadace, kde se zhmotňuje vize jedné z nejslavnějších sérií románů od neméně slavného autora. Před tvůrci tady nestojí jednoduchý úkol, protože Asimov tady vytvořil spletitý příběh napříč několika knihami. Ty se odehrávají tisíce let v budoucnosti, kdy lidstvo osídlilo galaxii a pod jednotnou Říší začalo sjednocovat všechny planety obývané lidmi.

Nadace: Režisérský směr udá strůjce adaptace Ghost in the Shell
 

Ukázku otevírá předmluva výkonného producenta Davida S. Goyera společně s pohledem do zákulisí natáčení, a pak se před námi začne rozevírat monumentální dobrodružství, kde před skupinkou vyhnanců leží záchrana a obnova lidstva uprostřed zániku Říše. V ukázce můžeme zahlédnout matematického génia Hariho Seldona (Jared Harris), který předpoví zánik Říše a jedná se o jednu z hlavních postav. Dále můžeme vidět galaktického císáře (Lee Pace). Premiéra se očekává v roce 2021.

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie...

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 6

David Suchý | 26.06.2020 18:13
Tedy... spojitost s knižní předlohou mi zdá se někde utekla. Podle mě je tu opět osvědčený scénář... Zfilmujeme Nadaci? Potěšíme ty co ji četli? Nebo se jen volně nechámě inspirovat, použijeme nápad na příběh? Myslím, že opět zvítězí prachy, a že to s Nadací nebude mít moc společného. Asi tak jako v případě Star Treku od roku 2009.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu