Doctor Who: Další společnicí hlavního hrdiny bude transsexuální postava

Doctor Who: Další společnicí hlavního hrdiny bude transsexuální postava | Fandíme seriálům
Out TV
Zobrazit dalších 10 obrázků
Zatím to bude ale pouze v audio podobě.

V roce 2017 došlo v případě kultovního britského sci-fi seriálu Doctor Who/Pán času k velkému zlomu, když byl představen první ženský Doktor a to v podání herečky Jodie Whittaker. Uplynuly nějaké tři roky a je tu další velká událost v případě rozmanitosti postav v universu Doctor Who. Bylo oznámeno, že Doktor dostane novou společnici a poprvé půjde o transsexuální postavu. 

Doctor Who: John Simm by si rád zahrál s Jodie Whittaker
 

Ovšem, je na místě zmínit, že není řeč o hraném seriálu, ale o audio hrách, které vznikají pod záštitou společnosti Big Finish Productions. Doctor Who má dlouholetou historii, pokud jde o audio hry, poprvé se jich posluchači dočkali už v roce 1963 a od té doby se fandové dočkali množství různých audio projektů. V roce 2020 pak odstartovala série Stranded a právě v ní uslyšíme transsexuální společnici Doktora v podání herečky Rebeccy Root

Jméno společnice osmého Doktora (Paul McGann) bude Tania Bell a Rebecca (která je transsexuální ženou) k tomu dodala:

"Je to někdo, kdo je stejný jako ostatní postavy, které jsem kdy hrála a doufám, že budu hrát dál. Není dokonalá, ale není také úplně mimo a určitě si nemyslím, že její pohlavní identita má nějaký vliv na její chování nebo příběh... Bude neuvěřitelné vidět transsexuáln postavu v projektu jako je Doctor Who. Vlastně, vidět transsexuální osobu [v jakémkoliv pořadu] bude skvělé, tečka. Ale já jsem [vyrostla] v sedmdesátých letech a společnost byla tehdy jiná a pohlavní identita v dané době prostě 'neexistovala."

To je asi přístup, který snad nebude vadit ani hlasitům kritikům zvyšující se rozmanitosti postav v seriálech a filmech, transsexuální postava, u které se nebude řešit její pohlavní identita a nebude mít vliv na její chování ani příběh. Tania prostě je transsexuální žena a není kvůli tomu děláno velká "halo". 

Druhá řada Stranded bude mít premiéru tento měsíc a to, zda se bude Tania objevovat i dál, zatím oznámeno nebylo.

V galerii si můžete prohlédnout deset poslední společníků Doktora.

Zdroj: Nerdist

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu