Death At SeaWorld: Nebezpečný chov kosatek v nové biografické sérii

Death At SeaWorld: Nebezpečný chov kosatek v nové biografické sérii | Fandíme seriálům
CNN Films
Zobrazit další 4 obrázky
Biografický bestseller mapující tragické úmrtí trenéra kosatek v americkém vodním parku se dočká televizní adaptace. 

Biografická kniha s názvem Death At SeaWorld: Shamu and the Dark Side of Killer Whales in Captivity autora Davida Kirbyho, která mapuje tragické úmrtí trenérky kosatek Dawn Brancheau a dává ji do kontextu chovatelství nebezpečných dravců v zábavních parcích, dostane desetidílnou sérii. Showrunnerem bude Simon Allen, který jako scenárista pracoval již na seriálech Tři mušketýři nebo Protiúder. Produkce by se měla rozběhnout někdy v druhé půlce roku 2021.

Small Axe: Režisér dramatu 12 let v řetězech láká na minisérii o podobách rasismu ve Velké Británii
 

Death At SeaWorld se zabývá problémem chovu kosatek v zábavních parcích. Mapuje téměř dvě dekády dlouhý konflikt mořské bioložky a advokátky Naomi Rose s vodním zábavním parkem SeaWorld. Trenéři a chovatelé kosatek nedbají varování a stále agresivnější útoky těchto mořských dravců vyústí až v tragickou smrt populární trenérky Dawn Brancheauové v roce 2010. Autor knihy, David Kirby uvádí celý incident v širším kontextu, dává prostor skutečným lidem, mezi nimiž jsou i bývalí chovatelé nebo ochránci práv zvířat.

Události popsané v knize předchází těm představeným ve filmovém dokumentu Blackfish (Černý zabiják) z roku 2013, který se zaměřuje na nechvalně proslulou kosatku Tilikum, která kromě Dawn Brancheauové zabila i několik dalších lidí.

Práva na zadaptování získal producent Lorenzo Mieli ze společnosti The Apartment a producentka Hilary Martin a její kolega Simon Judd ze společnosti Castlefield. „Death At SeaWorld bude jeden žalostně relevantní televizní událost, ale také inspirativní manifest za záchranou krásy naší planety. Jsem nadšený, že mohu odvyprávět tyhle neviděné příběhy s naším velice talentovaným týmem,“ řekl k projektu Mieli.

V galerii pro vás máme sadu fotek ze zmíněného dokumentu Černý zabiják, které ukazují slavnou kosatku Tilikum. 

Zdroj: Deadline

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu