The Last of Us: Jednu z postav ztvární stejná herečka jako ve hrách

The Last of Us: Jednu z postav ztvární stejná herečka jako ve hrách | Fandíme seriálům
Sony Computer Entertainment
Zobrazit další 2 obrázky
Fanoušci mají rádi při filmovém zpracování oblíbených videoher věrnost předloze. V tomto případě se ji podaří docílit vrchovatě.

Pokud adaptujete hru, jako je třeba Mortal Kombat, tak jednotlivé postavy mají ikonický vzhled kostýmů, různé výrazné doplňky apod. Pakliže se tyhle výrazné prvky dodrží, může postavu hrát kdokoliv, kdo se jí alespoň typově podobá. U příběhových videoher, jako je The Last of Us, mají filmaři pozici výrazně komplikovanější.

Postavy vypadají zkrátka jako lidé. Dabují je profesionální herci s nezaměnitelným hlasem a jejich vzhled se někdy modeluje na základě skutečně žijících osob. Příběhové hry mají často dlouhé nehratelné pasáže, v nichž herci podávají silné emocionální výkony, jež ty postavy pomáhaly definovat.

Řada fanoušků by si často přála, aby v případě adaptace postava odpovídala svým projevem herní předloze. Ale většinou to prostě není možné. Postava většinou vůbec nevypadá ani trochu jako její dabér. Často nesedí dokonce ani věk. A jakkoliv jsou hlasoví dabéři talentovaní, ne všichni jsou nadaní také pro herectví celým tělem, před kamerou. Pro akční role navíc často potřebujete někoho v perfektní kondici, což hlasový dabér být nemusí. A pokud chcete natočit drahou adaptaci, s velkou pravděpodobností bude chtít studio obsadit do hlavní role nějakou známou hereckou hvězdu, což dabér ve většině případů také není.

Nicméně u videohry The Last of Us čeká v seriálové adaptaci na fanoušky takový malý dáraček. Merle Dandridge si v seriálu zahraje roli Marlene, vůdkyně hnutí odporu, tzv. Fireflies. A bylo to právě Merle, kdo postavu namluvil ve videohře. Krom The Last of Us jsme ji mohli slyšet ve hrách jako Half-Life 2 nebo Uncharted 4. Svoji tvář naposledy ukázala v seriálu Letuška, kde ztvárnila vyšetřovatelku.

Příběh herní předlohy je zasazen do nepříliš vzdálené post-apokalyptické budoucnosti, kde drtivou většinu lidstva napadla podivná nákaza ve formě houby, jejíž spory si razí cestu vzduchem a dokážou napadnout jakýkoliv živý druh. Města pohltila příroda, po nichž se teď pohybují nakažení lidé. Morální zásady jsou už dávno fuč a přeživší se vraždí kvůli potravě a dalším věcem, jež jim pomohou přežít další den. Hlavními hrdiny jsou veterán Joel, který už má něco za sebou a dívenka Ellie, již má Joe eskortovat napříč pustinou. Společnými silami cestují přes to co zbylo ze Spojených států. Cesta je však plná nástrah a nepříjemných překvapení.

V hlavních rolích adaptace vystupují Pedro Pascal a Bella Ramsey. Doplňují je Gabriel Luna a Merle Dandridge. Hlavními scenáristy jsou Neil Druckmann, spoluautor videoher, a Craig Mazin, scenárista ceněného Černobylu.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu