Nadace oficiálně dostane 2. řadu

Nadace oficiálně dostane 2. řadu | Fandíme seriálům
Apple TV+
Zobrazit dalších 8 obrázků
Velkolepá sci-fi od Apple TV+, natočená podle klasické knižní ságy Isaaca Assimova, se vrátí.

Není to tak dlouho, co jsme psali o tom, že scenárista David S. Goyer má seriálovou Nadaci rozplánovanou na osm sérií. Teď se k realizování svého cíle o krůček přiblížil, když po odvysílání několika málo prvních epizod první řady byla schválena také řada druhá.

Dosavadní epizody byly přijaty vesměs pozitivně. Průměrná známka na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes je 6,9 z deseti. Prakticky všichni diváci chválí velkolepé měřítko a rozmáchlou výpravu celé série. O Nadaci se hovoří jako o ambiciózním a komplexním díle, které skáče v čase, sleduje různé narativní linky a buduje komplexní obrázek futuristické vesmírné společnosti, která se rozpadá. Často se hovoří o skutečně hutném vyprávění plném detailů, které nemusí sednout divákům, kteří televizi sledují jen po očku, ale diváci s dostatkem pozornosti a trpělivosti by měli dostat pozoruhodný zážitek.

Po dlouhých dvanácti tisíciletích existence spěje galaktická Říše pomalu ale jistě k zániku. Prozatím jsou však trendy vedoucí k jejímu rozkladu sotva postřehnutelné – vysledovat je dokáže pouze geniální matematik Hari Seldon. Na základě psychohistorického modelu předpoví, že po pádu Říše čeká galaxii nepopsatelný chaos a že následná éra barbarství se protáhne na celých třicet tisíc let. Seldon se však s touto myšlenkou nehodlá smířit. Na samém okraji galaxie proto založí na planetě Terminus Nadaci, která má nejen uchovat kulturu a vědění předchozích věků, ale stát se i zárodkem Druhé říše. Toto je příběh prvních dvou set let její pohnuté historie...

Foto: Apple TV+

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 10

Jan | 20.11.2021 10:45
Právě jsem dokoukal celou první sérii a rozhodně dávám víc za pravdu zklamaným českým divákům. Co platný je vypiplaný vizuál, když scénář prakticky nedává smysl, postavy se berou zoufale vážně a projevují se vesměs takovým odporným zaťatým způsobem, takže jsem se nedokázal s žádnou z nich stotožnit. Pro mě je to strašná srágora, velké zklamání.
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu