Severance: V mrazivé sci-fi vám v práci „rozmixují paměť“

Severance: V mrazivé sci-fi vám v práci „rozmixují paměť“ | Fandíme seriálům
Apple TV+
Zobrazit další 2 obrázky
Ben Stiller se ptá, jak daleko byste zašli, abyste si udrželi zaměstnání. Je tu trailer nového seriálu.

Ben Stiller je pro spoustu diváků ten otravný komik, pro některé diváky ten vtipný komik, ale pro spoustu diváků je to, především v posledních letech, dobrý režisér. To se potvrzuje hlavně v televizi, kde se Stiller dostal k zajímavým a náročnějším látkám. Před pár lety jsme od něj mohli vidět drsný Útěk z vězení v Dannemoře, teď se pustil do kousavé sci-fi satiry.

Novinka se jmenuje Severance (zhruba „Rozdělení“, ale v pracovním prostředí se tenhle anglický termín používá také pro odstupné, tak třeba je dvojí význam názvu záměrný). Pojednává o firmě, která starost o pracovní výkon svých zaměstnanců (popřípadě snahu o uchování firemních tajemství) posouvá na zcela novou úroveň. Zaměstnanci se dobrovolně zavazují k tomu, že jim bude operativně upravený mozek tak, aby si v práci nepamatovali na nic ze soukromého života a naopak v soukromí nedokázali myslet na nic z pracovní doby.

Takhle extrémní kontrola je možná snem některých obzvláště puntičkářských zaměstnavatelů, v seriálu se však záhy ukáže, že hra na Boha zanechá na jednotlivých pracovnících vážné následky. Je na vině extrémní zaměstnavatel? Nebo zaměstnanci, kteří se kvůli svojí pozici nechali vmanipulovat do takhle zranitelné pozice? Nebo jsou obě strany obětí vědeckých slibů o dosažení vyšší výkonnosti a spokojenějšího života? Série má zjevně silný satirický potenciál, zároveň se můžeme těšit na zajímavé sci-fi prvky, na psychologický rozklad osobnosti a na filosofické přemítání o tom, jak moc nás naše vzpomínky utvářejí jako osobnosti.

Hlavní roli ztvárnil Adam Scott (Park and Recreations), jehož doplňují Patricia Arquette (Chlapectví, Útěk z vězení v Dannemoře), dále Christopher Walken, John Turturro, Britt Lower, Zach Cherry, Dichen Lachman, Jen Tullock, Tramell Tillman a Michael Chernus. Scénář napsal Dan Erickson. Seriál vzniká pro službu Apple TV+, která první dvě epizody (z celkových devíti) uvede 18. února 2022.

Pusťte si první trailer a tady je oficiální synopse:

V seriálu Severance Mark Scout (Adam Scott) pracuje ve společnosti Lumon Industries jako vedoucí jednoho oddělení. Na společnosti je pozoruhodné, že všichni její zaměstnanci souhlasí s tím, že podstoupí proceduru, která chirurgicky oddělí jejich pracovní a soukromé vzpomínky. Odvážný experiment v oblasti „rovnováhy mezi prací a volným časem“ začne Mark zpochybňovat ve chvíli, kdy se před jeho očima začne rozmotávat velké tajemství, které jej přinutí pochybovat o skutečné podstatě jeho práce, ale i sebe samého.

Podklady a foto: Apple TV+

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu