Fallout: Sci-fi z apokalyptické pustiny obsadila hlavní ženskou postavu

Fallout: Sci-fi z apokalyptické pustiny obsadila hlavní ženskou postavu | Fandíme seriálům
Bethesda
Zobrazit dalších 6 obrázků
Připravte si jodové tablety a věrnou pušku, vyrážíme do nukleární pouště.

Chystaný seriál Fallout, natáčený na motivy populární videoherní série, obsadil hlavní ženskou roli. Nebo jednu z hlavních rolí – americké seriály rozlišují obsazení na hlavní a vedlejší role (většinou v závislosti na tom, zda vystupuje herec ve většině epizod, nebo jen v některých). Nedávno byl obsazený mezi hlavní tváře seriálu Walton Goggins, teď se k němu připojila Ella Purnell.

Ta aktuálně zazářila v seriálu Yellowjackets, vedle toho jsme ji mohli vidět také v Armádě mrtvých, v Sirotčinci slečny Peregrinové pro podivné děti, případně propůjčuje hlas jedné z ústředních postav v seriálu Arcane. O postavě zatím víme jen to, že by se měla jmenovat Jean, má k věcem proaktivní přístup a ukrývá nebezpečné tajemství. Natáčení začne ještě v letošním roce.

Seriál pro streamovací službu Amazon chystají scenáristé Geneva Robertson-Dworet a Graham Wagner. Úvodní epizodu zrežíruje Jonathan Nolan, který zároveň s Lisou Joy patří mezi producenty. Na seriálu se podílí také videoherní společnost Bethesda, jež v současnosti Fallout vydává. V hlavních rolích vystupují Walton Goggins a Ella Purnell.

První díl videoherní série spatřil světlo světa už v roce 1997, o rok později na něj navázal druhý díl. Z izometrických RPG her se rychle stal kult. Po letech značku oživla společnost Bethesda, která sérii přenesla do 3D grafiky a s postupem let vytvořila celou řadu nových dílů - Fallout 3, Fallout: New Vegas, Fallout 4 a naposledy pak Fallout 76. Série je zasazená do postapokalyptického světa, který byl zničený atomovou válkou. Ta byla vyvolaná nedostatkem nerostných surovin. Zbývající lidská populace přežívá v podzemních úkrytech, takzvaných Vaultech. Z nich se pak hráč v jednotlivých dílech za odlišnými cíli vydává na nebezpečný a válkou zničený povrch. Videohry prosluly také specifickým vizuálním stylem inspirovaným Šíleným Maxem.

Titulní foto je ilustrační, z videoherní předlohy

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu