Stockholmský syndrom: Natáčení série navazující na Spravedlnost začalo

Stockholmský syndrom: Natáčení série navazující na Spravedlnost začalo | Fandíme seriálům
Zobrazit další 1 obrázek
Natáčení dalšího nadějného seriálu České televize začalo!

Na začátku padne výstřel, který protne osudy sedmi lidí a navždy změní jejich životy. Začalo natáčení minisérie Stockholmský syndrom. Režie se ujal Dan Svátek, v hlavních rolích se objeví David Švehlík, Martin Finger, Zuzana Mauréry nebo Martin Pechlát. První klapka padla začátkem září v Opavě, štáb natáčí v lokacích v Ostravě a Havířově, pak se přesune do Beskyd a Prahy.

Spravedlnost: O český seriál jeví zájem Affleck a Damon
 

„Stockholmským syndromem volně navazujeme na minisérii Spravedlnost. Především tématem. Opět totiž stavíme hrdiny příběhu nejen na hranu zákona, ale často i na hranu vlastního svědomí a morálky. Přesto je obtížné jednoznačně odsoudit to, jak se v těchto situacích zachovají,“ říká kreativní producentka minisérie Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině vznikla i zmiňovaná, Českým lvem oceněná, Spravedlnost. „Scénář znám od prvotního námětu, pracovalo se na něm pět let. Líbil se mi nápad na zpracování tématu obchodu s bílým masem i způsob, jak se příběhy lidí osudově protínají a do jakých dilemat se hlavní hrdina dostává,“ říká režisér Dan Svátek. Ten s Kateřinou Ondřejkovou spolupracoval už na filmu Occamova břitva, který si v roce 2013 na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu vysloužil tři nominace na Zlatou nymfu.

Bývalý policista Viktor Mojžíš (David Švehlík) nešťastnou náhodou postřelil Jindřicha Oseckého (Martin Finger). Ten skončil na vozíku a Viktor mu, poté, co se vrátí z vězení, musí platit tučné odškodné. K tomu dluhy na alimentech na dceru. Viktor se tak dostává do existenční pasti, z níž se ukáže nečekaná cesta ven - Osecký je mu totiž ochoten odpustit odškodné, pokud Viktor zachrání jeho dceru. „I když se na začátku má postava s hlavním hrdinou vlastně jen náhodně setkává, má to pro oba fatální následky. Osudy Jindřicha a Viktora se po letech znovu zkříží a mají tak šanci definitivně vyrovnat účty z dávné tragédie. Jindřich je totiž otcem Kláry, která se stala obětí takzvaného obchodu s bílým masem,“ prozrazuje Martin Finger.

Zdroj: Česká televize

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2023 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu