Watchmen: Nabitý trailer zpochybňuje maskované mstitele

Watchmen: Nabitý trailer zpochybňuje maskované mstitele | Fandíme seriálům
Zobrazit další 3 obrázky
Comic-Con nám nečekaně naservíroval tříminutový, hutný trailer na seriál HBO, ve kterém tvůrce Lostu a Leftovers navazuje na kultovní komiks Alana Moora.

Watchmen jsou pravděpodobně největší letošní projekt HBO hned po Hře o trůny. Z nějakého důvodu jej stanice nevyslala na Comic-Con, avšak zveřejnila něco, co označuje jako „Comic-Con trailer“. Ten se bez varování objevil online a působí skutečně ambiciózně.

Watchmeni Alana Moora jsou považováni za jedno ze stěžejních komiksových děl. Série využívala možnosti média na maximum, zachycovala nervozitu doby a byla satirou superhrdinského žánru. Komiks byl dlouho považován za nezfilmovatelný a Zack Snyder si na něm vylámal zuby, když je mu vyčítáno, že jeho adaptace z roku 2009 je jen pohyblivou verzí komiksových obrázků, která je povrchní a nedaří se jí zachytit původní opus v plné šíři a její podstatě.

Damon Lindelof se přesto pokusil látku uchopit znova. Veřejně připustil, že si uvědomuje složitost úkolu a počítá s tím, že to nebude mít u fanoušků jednoduché. Zároveň však upozornil na to, že nehodlá točit přímou adaptaci. Sám označuje seriál za „remix“, kdy využije silné motivy z původního díla a aplikuje je na nový příběh, který dějově navazuje za události komiksu.

Děj je zasazený do alternativní současnosti, zatím jsme však o něm věděli jen pramálo. Oficiální synopse říká: „Damon Lindelof přináší pohled do alternativní historie, kde jsou maskovaní mstitelé postavení mimo zákon. Nová dramatická série čerpá z nostalgie přelomového původního komiksu stejného jména a při tom se pokouší přinést něco vlastního“. To nám skutečně mnoho neprozradilo, a tak jsme snad díky novému traileru o chloupek moudřejší.

Vypadá to, že ve světě seriálu nosí masku každý druhý a na maskované lidi se zároveň kouká skrz prsty. Vypadá to, že společnost je napjatá, možná hrozí nějaké větší občanské nepokoje. Ze staré skupiny vidíme zestárlého Ozymandiase (Jeremy Irons) a Mr. Manhattan je podle všeho uctívaný – nebo minimálně všude vidíme jeho ikonografii. V závěru traileru se vrací z Marsu na Zemi, aby se na vlastní oči podíval, co se to vlastně děje.

Hlavní hrdinkou je policistka Angela Abraham (Regina King) a dále hrají Don Johnson, Tim Blake Nelson, Tom Mison nebo Yahya Abdul-Mateen II. Trailer má pochmurnou a melancholickou atmosféru a v některých ohledech dává vzpomenout na Lindelofův poslední seriál Leftovers. Watchmen však v sobě zatím mají daleko méně naděje a zdá se, že se víc než na člověka soustředí na společnost. Uvidíme, jak se nakonec na podzim (datum zatím neznáme) seriál vybarví, ale rozhodně vypadá zatraceně slibně.

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu