The Dark Crystal: Age of Resistance: Překrásná loutková fantasy v nových trailerech

The Dark Crystal: Age of Resistance: Překrásná loutková fantasy v nových trailerech | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 7 obrázků
Pokochejte se před premiérou prací loutkových umělců.

Ze všech značek, do nichž se v posledních letech rozhodl Netflix investovat peníze, je The Dark Crystal zdaleka tou nejzvláštnější. Původní film Temný krystal z roku 1982 se při své premiéře dočkal poměrně smíšeného přijetí, a to hlavně díky svému netradičnímu zpracování. Zatímco většina filmové či seriálové tvorby prezentovala loutky jako dětské postavičky, Temný krystal se s nimi vydal daleko temnější cestou a vytvořil svět mířený spíše na dospěláky. I když si později našel diváky, v kinech příliš nevydělal. Že se ho tedy po letech Netflix rozhodl oživit jako seriál, je docela zázrak. Všechen marketing ale zatím prezentoval tento chystaný prequel s podtitulem Age of Resistance v tom nejlepším světle a před premiérou 30. srpna se nám dostalo ještě několika nových videí.

Ať už Age of Resistance dopadne jakkoliv, už teď je jistá jedna věc. Koukat se na něj bude pěkně. Nový zveřejněný trailer vypadá absolutně fantasticky a svým pojetím opravdu připomíná velkou hollywoodskou fantasy, jen s loutkami namísto lidských hrdinů. Technologie od dob původního filmu silně pokročila a je to zatraceně poznat. Nádherný vizuál ale není jediná věc, na níž hodlá seriál diváky přitáhnout. Samotné postavičky totiž namluvila řada známých herců jako jsou Mark Hamill (Star Wars), nebo Sigourney Weaver (Vetřelec, Avatar). Kromě upoutávky tedy Netflix zveřejnil i krátké video, v němž seriál prezentují Taron Egerton (Kingsman -Tajná služba, Rocketman), Simon Pegg (Jednotka příliš rychlého nasazení, U Konce světa) a Natalie Dormer (Hra o trůny, Hunger Games) společně s několika dalšími tvůrci.

Podle Temného krystalu, průlomového filmu z roku 1982 od Jima Hensona, vypráví The Dark Crystal: Age of Resistance nový příběh zasazený dlouhá léta před události původního filmu, přivedený k životu pomocí klasického loutkářství a moderních vizuálních efektů. Svět Thra umírá a v jeho nitru se nachází Krystal pravdy, zdroj nepopsatelné moci. Je ale poškozený, zkažený zlými Skeksis a po říši se šíří zhoubná nemoc. Když tři Gelflingové odkryjí strašlivou pravdu za mocí Skeksis, začíná dobrodružství, zažíhají se jiskry vzpoury a velká bitva o celou planetu začíná.

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Související články

Temný krystal

17.12.1982 | USA, Velká Británie
Fantasy
Info o filmu

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu