Jeho temné esence: Nový trailer má správně okouzlující atmosféru

Zobrazit dalších 9 obrázků
Novému traileru nic nechybí, naopak má oproti starším upoutávkám i něco navíc.

Po letošním konci Hry o trůny se HBO pilně snaží na veleúspěšný seriál navázat a najít novou epickou fantasy, která by ho mohla zastoupit. A v tuto dobu vkládá asi největší důvěru do své kolaborace s BBC ve formě Jeho temných esencí (v originále His Dark Materials). Adaptace světového bestselleru Philipa Pullmana v hlavní roli s Dafne Keen a Jamesem McAvoyem nešetří ani v nejmenším ambicemi a nebojí se to dávat najevo v trailerech.

Teď jsme se pak dočkali další ukázky, která tentokrát nenabízí jen řadu nádherných záběrů, ale konečně zabrušuje také do samotného děje. Sice ne nijak razantně, vezmeme-li však vpotaz pouze minutovou délku, prozrazuje toho docela dost. Stále pak nechybí fantastická atmosféra spojená se skvělou hudbou a nádhernou prací kamery, které slibují nevšední audiovizuální zážitek. Na trailer je zkrátka radost pohledět. Teď už nezbývá než doufat, že to samé budeme moct říct i o samotném seriálu.

His Dark Materials vycházejí z knižní trilogie Philipa Pullmana. Její první díl byl zpracován ve filmu Zlatý kompas, který se však nedočkal dobrého přijetí a podle mnohých nedokázal kvůli své krátké délce zachytit esenci knih. Od seriálu se čeká, že by mohl tuto chybu napravit.Knižní trilogie ve svém úvodu představuje sirotu Lyru ve světě, který se v mnohém podobá a v mnohém se liší od toho našeho.

Lyra pátrá po uneseném kamarádovi, odhaluje hrozivé plány únosů dětí a postupně se snaží porozumět zvláštního fenoménu zvaného Prach. Na nebezpečné pouti se k ní připájí kluk Will, vlastník speciálního nože, který umožňuje prořezat si průchody mezi různými světy. Lyra se postupně dovídá pravdu o svých rodičích, o svém osudu a se svým souputníkem se dostává do válečné vřavy proti nebeským sílám, která vede až k samému vyvrcholení epického fantaskního putování plného magie, zvláštních artefaktů, démonů a paralelních světů.

Zdroj: ComingSoon

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu