HBO, George R.R. Martin a herečka se vyjádřili ke zrušení prequelu ke Hře o trůny

HBO, George R.R. Martin a herečka se vyjádřili ke zrušení prequelu ke Hře o trůny | Fandíme seriálům
Zobrazit další 4 obrázky
Tvůrce knižní předlohy reaguje na nemilou zprávu.

HBO pracuje na několika prequelech ke Hře o trůny, kdy se pilotní epizoda jednoho z nich natáčela v létě, ale nedávno bylo oznámeno, že seriál se nakonec na obrazovky nedostane, což bylo překvapení, už jen proto, že v jedné z hlavních rolí figurovalo zvučné jméno Naomi Watts

Hra o trůny: Chystá se nový seriál o předcích Daenerys Targaryen, další se zcela ruší
 

Nyní se k tomuto rozhodnutí vyjádřilo samotné HBO:

"Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli nepokračovat s nepojmenovaným prequelem ke Hře o trůny. Děkujeme Jane Goldman, S.J. Clarkson (scenáristka a režisérka, pozn. redakce) a talentovanému obsazení a štábu za jejich tvrdou práci a oddanost."

Stanice tedy neuvedla důvod, proč byl seriál nakonec odpískán, což samozřejmě zklamalo i tvůrce knižní předlohy (který na několika prequelech sám spolupracuje) George R.R. Martina:

"Jakkoliv vzrušující je objednávka seriálu [House of the Dragon], byl bych nedbalý, pokud bych nezmínil také špatné zprávy. HBO také oznámilo, že se rozhodlo nepokračovat v seriálu, na kterém jsme pracovali a který jsem nazýval The Long Night (přestože oficiálně zůstával bez názvu), jehož pilotní epizoda se natáčela v Severním Irsku na jaře a v létě. Zasazen byl tisíce let před Hru o trůny a House of the Dragon a zaměřený na Starky a Bílé chodce a nepojmenovanou pilotní epizodu napsala Jane Goldman, režii měla na starost S.J. Clarkson a obsazení tvořili Naomi Watts, Miranda Richardson a další skvělí herci. Nemusím říkat, že jsem byl smutný, když jsem slyšel, že nebude celá série. Jane Goldmans je neuvěřitelná scenárista a užil jsem si spolupráci s ní."

V podobnou dobu přišla špatná a i dobrá zpráva, zatímco nepojmenovaný prequel nebude, celou řadu dostane jiný nazvaný House of the Dragon, který se zaměří na rod Targaryenů.

Nicméně je jasné, že tvůrce, herce a fandy samozřejmě mrzí, že se nedočkáme prequelu, který by nás vzal do výrazně hlubší historie než House of the Dragon (nepojmenovaný prequel mířil do tisíce let zpět před událostmi ve Hře o trůny, House of the Dragon "jen" tři staletí).

Jedna z hereček ze zrušeného prequelu Naomi Ackles neskrývá své zklamání, ale dodala, že to je prostě něco, co se ve filmovém a televizním byznyse děje:

"Opravdu se těším, co se pro mě chystá dál. Byl to skvělý projekt, ale nevyšlo to. Jsem připravena hledat další práci. Nehodlám zpomalit. Tenhle byznys s vámi občas zamává, takže nesmíte zpomalit."

Datum premiéry House of the Dragon zatím známo není, ale ví se, že první řada bude mít deset dílů.

Zdroj: HBO, GeorgeRRMartin.com, Metro

Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu