Živí mrtví: Bývalý hit umírá - 10. řada má z celého seriálu vůbec nejhorší sledovanost

Zobrazit dalších 29 obrázků
Seriálu, který lámal rekordy ve sledovanosti dochází dech.

Už to začíná být ohraná písnička. V posledních letech sledovanost seriálu Živí mrtví/The Walking Dead AMC klesá a klesá. Pro AMC rozhodně není dobrá zpráva, že zájem o novější řady stále upadá a nejinak je tomu i v případě aktuálně běžící desáté série. 

Živí mrtví 10: Michonne opouští seriál a další novinky z Comic-Conu
 

Už premiéra naznačila, že počet diváků nebude žádná sláva, k obrazovkám usedly 4 miliony lidí, což je dokonce méně, než byla sledovanost úplně prvního dílu, který si pustilo 5,35 milionů diváků. Nicméně se to dalo vysvětlit tím, že premiéra desáté řady byla o týden dříve k dispozici pro uživatele placené služby AMC Premiere

Ovšem, sledovanost následujících epizod ukazuje, že úbytek diváků není jednorázová záležitost, ale trend. Mluvíme tu o počtu 3 až 3,5 milionu lidí, což je v případě vlajkové lodi stanice AMC, kterou si v minulosti pouštělo klidně 14 milionů diváků, prostě málo. 

Vliv na odliv diváků má určitě to, že v ho v minulosti opustilo několik oblíbených herců a kromě toho deset řad už může být pro někoho jednoduše moc, speciálně pak s ohledem na to, že určité epizody působí jako zbytečná "vata" a kvalita některých řad je mírně řečeno kolísavá.

Ale bez ohledu na to, že zájem už není zdaleka tak velký, tak AMC schválilo 11. řadu, navíc se v příštím roce objeví spin-off a do kin zamíří filmy z universa Živých mrtvých. The Walking Dead se tedy jen tak nerozloučí.

Zdroj: CBM

Galerie

Komentáře 3

Fimi | 13.11.2019 10:51
Já skončil někde v druhé sérii... Bohužel snad všechny Kirkmanovy adaptace nestojí za nic

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu