Černobyl: Přeživší černobylské tragédie se musela kvůli seriálu přestěhovat

Černobyl: Přeživší černobylské tragédie se musela kvůli seriálu přestěhovat | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 11 obrázků
Lidé ji kritizovali za to, že údajně zapříčinila smrt svého nenarozeného dítěte.

Minisérie HBO Černobyl je jedním z nejoceňovanějších projektů posledních let, tvůrcům a hercům zajistila extrémně pozitivní reakce ze strany diváků i profesionálních kritiků, prostě a jednoduše šlo o jednoznačných úspěch. Ovšem, seriál má i negativní dopady. 

Černobyl pohledem člověka, který místo tragédie osobně navštívil
 

Projekt znázorňuje (byť s tím ruská strana nesouhlasí) události během černobylské tragédie poměrně autenticky a postavy ze seriálu se (i když někdy jen částečně) inspirovaly u skutečných osob. A to je pro některé lidi problém, například pro Ludmilu Ignatěnkovou. Ta zůstavála v blízkosti svého manžela Vasilije, hasiče, který během havárie zasahoval, přestože byla těhotná a to mělo vést k úmrtí jejich nenarozeného dítěte. 

Kvůli tomu ukrajinskou rodačku pronásledovala v její domovině média a také čelila negativním reakcím ze strany lidí v jejím okolí. Ludmila k tomu poznamenala:

"Ptali se mě, proč jsem byla po boku svého manžela, když jsem věděla, že jsem v dané době těhotná. Ale upřímně, jak bych ho mohla opustit? Věřila jsem, že dítě v mém nitru je v bezpečí. V dané době jsme o radiaci nic nevěděli."

Negativní reakce nakonec vedly k tomu, že se Ludmila musela přestěhovat, ale stále ještě je v hledáčku médií a dá se tušit, že ještě nějakou dobu bude. 

Mimochodem, žena tvrdí, že HBO nikdy nedostalo povolení ztvárnit její příběh ve svém seriálu, podle jejích slov jí měli nabídnout 3 000 dolarů, ale ona odmítla. HBO se ovšem brání a tvrdí, že několikrát s ženou mluvili a nikdy nepoznamenala, že nechce, aby osudy jí a jejího manžela byly součástí jejich minisérie. 

Zdroj: BBC

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 19

Kokeš | 27.12.2019 09:58
A že v tom demokratickém Rusku vyvádí, když tu chtějí postavit památník ROA. Což teprve kdyby si v Německu chtěli postavit sochu Hitlera.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu