Clarice: Mlčení jehňátek se nejspíš dočká seriálového pokračování

Clarice: Mlčení jehňátek se nejspíš dočká seriálového pokračování | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 9 obrázků
Příběh hlavní hrdinky známého thrilleru bude možná pokračovat na televizní obrazovkách.

Americká stanice CBS uzavřela dohodu o televizním projektu Clarice. Má jít o kriminální drama seriál o postavě agentky FBI Clarice Sterling, známé z knihy Mlčení jehňátek (Silence Of The Lambs) od spisovatele Thomase Harrise, podle které byla v roce 1991 natočená stejnojmenná filmová adaptace. Nový seriál má prozkoumávat události následující po skončení původního příběhu.

Scénář píší Alex Kurtzman a Jenny Lumet, kteří zároveň budou figurovat jako výkonní producenti. Již je hotový scénář pro pilotní epizodu, která se bude natáčet jako první. Až podle ní se následně rozhodne, zda dostane projekt i celou sérii.

Nový děj má být zasazený do roku 1993, rok po událostech Mlčení jehňátek. V seriálu máme sledovat návrat Clarice do práce v terénu při chytání sériových vrahů a sexuálních predátorů, přičemž se bude muset proplétat politickým světem Washingtonu. Zároveň se má divák dočkat hlubšího pohledu do dosud neodvyprávěného osobního příběhu Clarice.

Nepředpokládá se ale, že by se v seriálu měl vrátit Hannibal Lecter, výrazná postava původní příběhu, kterou na filmovém plátně legendárně ztvárnil herec Anthony Hopkins. Clarice si tehdy zahrála Jodie Foster, která byla za svůj výkon oceněná Oscarem. Zopakovat si roli ve filmovém pokračování Hannibal z roku 2001 ale odmítla. Kdo si zahraje Clarice v připravovaném televizním projektu zatím není jasné. V minulosti se již ale připravoval podobný seriál, který měl být zasazený do období jejího mládí v době, kdy čerstvě vystudovala akademii FBI. Z projektu ale nakonec sešlo.

Filmovou adaptaci Mlčení jehňátek si můžete připomenout níže trailerem, v galerii z ní pak najdete fotky.

Zdroj: Deadline, foto: 20th Century Fox

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 1

FaithZ | 17.01.2020 11:30
Kdyby raději pokračovali v seriálu Hannibal...

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu