Hra o trůny: Muzeum fanouškům ukáže autentické kulisy i rekvizity

Hra o trůny: Muzeum fanouškům ukáže autentické kulisy i rekvizity | Fandíme seriálům
Zobrazit dalších 12 obrázků
Vzniká muzeum na počest úspěšné fantasy ságy.

Vznik muzea s názvem Game of Thrones Studio Tour bylo oznámeno již v dubnu loňského roku, ale až nyní se dozvídáme, kdy přibližně dojde k slavnostnímu otevření a na jaké expozice se návštěvníci mohou těšit. Muzeum bude stát v Severním Irsku, konkrétně v Linen Mill Studios ve městě Banbridge, kde se natáčela valná část seriálu.

Hra o trůny: Podle spisovatele Martina se knižní konec od seriálového bude lišit
 

Muzeum zaměstná 194 lidí na dvanáctihodinové směny a bude otevřené sedm dní v týdnu. Cena je odhadována na 23,7 milionu liber (cca 818 milionů korun). Očekává se, že toto muzeum přitáhne ročně přes 600 tisíc návštěvníků, což značně posílí turismus v Severním Irsku. Datum slavnostního otevření stále ohlášeno nebylo, ale bylo alespoň oznámeno, že se fanoušci Hry o trůny dočkají v průběhu podzimu letošního roku.

Interaktivní expozice muzea bude mít 110 tisíc m2, na této ploše budou vystaveny původní předměty ze seriálu, jako např. kostýmy, výzbroj, železný trůn, modely draků a další. Návštěvníci se budou moci procházet po originálních částech scén od první do poslední série, takže si budou moci zblízka prohlédnout interiéry Králova přístaviště či Zimohradu. Dále zde budou informační obrazovky upozorňující na produkční prostory a řemeslnou a uměleckou tvorbu tvůrčích týmů, které dopomohli autentičnosti seriálu. Návštěvnici se budou moci občerstvit v restauraci, která je replikou cateringového studia, které navštěvovali herci a tvůrci seriálu.

V galerii si můžete prohlédnout, jak tyto expozice budou přibližně vypadat.

Zdroj: Irish News

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu