Recenze: Hollywood - Továrna na sny tak snová není

Recenze: Hollywood - Továrna na sny tak snová není | Fandíme seriálům
Netflix
Zobrazit dalších 24 obrázků
Nablýskaný seriál od tvůrců American Horrory Story ukazuje,  je zajímavou (byť ne úplně reálnou) sondu do takzvané zlaté éry Hollywoodu.
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Tvůrci American Horror Story před nějakou dobou uzavřeli lukrativní smlouvu se streamovacím gigantem Netflix s tím, že pro něj připraví několik projektů. Tím prvním byla politická satira Politik z minulého roku, druhým je tematicky velmi odlišná minisérie Hollywood.

Hollywood: Jim "Sheldon" Parsons míří do dobové série od Ryana Murphyho
 

Ta je zasazena do doby po druhé světové válce, kdy v Hollywoodu dochází k velké změně. Pozornost se přesouvá od němých filmů k mluveným. V centru dění je pak skupinka mladých ambiciózních lidí, kteří se za každou cenu chtějí v takzvané továrně na sny prosadit. 

Trochu společenských témat neuškodí

Tvůrci Ryan Murphy a Ian Brennan v minulosti ve svých projektech rádi kombinovali nadhled a určitou míru absurdity se sociálními tématy a dělají to i teď. Ona skupinka lidí, kteří se snaží o svůj velký zlom, je totiž poskládána z jedinců, kteří se potýkají s určitými společenskými stigmaty. Máme tu černošského homosexuála, mezirasový pár nebo pohledného mladíka, který se věnuje prostituci, aby uživil svou těhotnou ženu. 

Pokud jste viděli jiné série od zmíněných pánů, tak víte, že často řeší vážnou problematiku, ale nesnaží se za každou cenu moralizovat a poučovat diváky, ale tahle témata zaobalí do snesitelného kabátku, kdy se člověk sice nad danou problematikou zamyslí, ale nemá pocit, že se mu dostává studijní lekce.

Platí to i pro Hollywood. Ten velmi šikovně kombinuje nablýskanost daného prostředí, ať už je řeč o obřích kýčovitých vilách, krásných autech nebo luxusních večírcích, s odvrácenou stranou života v Hollywoodu, kdy ne každý je hvězdou stříbrného plátna, která může vše a neví, co s penězi. 

Jsme svědky toho, jak mladí lidé plní ideálů začínají pomalu chápat, že cesta za sny je plná nástrah a budou muset hodně ohýbat svá morální pravidla a dělat věci, o kterých si mysleli, že by jich nebyli schopni. 

Občas vážné, ale ne moc

Opět je dobré, že tvůrci dramatické momenty často zpestřují zábavnějšími momenty, aby Hollywood nebyl depresivním dramatem, ale jsou tu chvilky, u kterých člověka trochu zamrazí nebo ho emocionálně zasáhnou, třeba ve chvíli, kdy se zdá, že všichni "hlavouni" z filmových studií jsou zkažení až na kost, ale ukáže se, že se najde i pár světlých výjimek.

Další kapitola »
Naše hodnocení
8/10
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 7

Jan | 26.05.2020 07:43
Chyba v prvním odstavci. Konec zvukového filmu nastal o dvacet let dříve...
Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu