Quibi: Slibovaná streamovací revoluce zatím působí jako propadák

Quibi: Slibovaná streamovací revoluce zatím působí jako propadák | Fandíme seriálům
Quibi
Zobrazit další 4 obrázky
Koronavirová pandemie byla příznivou pro streamovací služby. Kromě mobilní Quibi, která diváky příliš neláká. 
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Quibi nezažilo příliš povedený start. Nová mobilní služba slibovala revoluci ve streamování obsahu, diváci se ale do stahování moc neženou a společnost tak bude muset škrtat. Startu služby nepomohla ani nabídka tří měsíců sledování zdarma a jednoznačně jí uškodila koronavirová pandemie. Právě na koronavirus svádí vinu zakladatel služby Jeffrey Katzenberg, který zároveň uvádí, že se společnost nachází v dobré finanční situaci. Katzenberg se ale mohl přepočítat. Vezměme to popořadě.

Quibi: První recenze seriálů pouze pro mobily odhalily, zda nás má technologický výstřelek vůbec zajímat
 

Quiby je streamovací služba, která měla fungovat pouze na mobilních zařízeních a těm také přizpůsobit svůj originální obsah. Hlavní premisa služby je nabídnout divákovi krátký obsah vhodný k nárazovému sledování. Uživatelé tak dostávají možnost sledovat buď vyloženě krátké formáty (krátké seriálové epizody) nebo celovečerní filmy vyprávěné po kapitolách. Z krátkých videí vychází také název služby - uživatelům jsou nabízeny "Quick Bites" - Quibi, v češtině tedy zhruba "malá sousta".

Počítalo se s tím,ž e službu budou uživatelé využívat hlavně v krátkých volných chvilkách během rušného dne plného školy nebo práce, kdy máte mnohdy po ruce pouze mobil. Katzenberg získal podporu velkých hollywoodských studií a na zrealizování nápadu dostal od investorů necelou jednu miliardu dolarů. Když se projekt rozjel a dostal jméno, lidé si z Quibi tropili spíše legraci, a to i navzdory hvězdným jménům filmového průmyslu, které se službě upsaly.

Quibi bylo spuštěno v USA 6. dubna, příliš velká sláva se ale nekonala. Podle statistik serveru Sensor Tower si aplikaci stáhlo 2,9 miliónů lidí, Quibi uvádí vyšší číslo 3,5 miliónů. V současnosti má však aplikace podle čerstvých dat nějakých 1,3 miliónů aktivních uživatelů. Což je hrozně málo, když vezmeme v potaz, že k dispozici byla tříměsíční zkušební doba. A jedná se také o mizerný výhled od budoucnosti. Co ale podle Katzenberga způsobilo tak nízký zájem, a tak slabý start?

Další kapitola »
Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2024 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu