The Underground Railroad: Blíží se vizuálně nejopulentnější seriál letošního roku

The Underground Railroad: Blíží se vizuálně nejopulentnější seriál letošního roku | Fandíme seriálům
Amazon Prime
Zobrazit dalších 13 obrázků
Ambiciózní minisérie zasazená do alternativní historie amerického otrokářského Jihu vypadá dle nejnovějšího traileru nesmírně lákavě.

Talentovaný režisér a scenárista Barry Jenkins si v roce 2017 vysloužil Oscara za nejlepší adaptovaný scénář za vynikající drama Moonlight, přičemž o podobný úspěch usiloval i v kategorii nejlepší režie. V roce 2018 setrval u rasové tematiky a vypravil do kin romantické drama Kdyby ulice Beale mohla mluvit, jež dle očekávání bodovalo zejména ve Spojených státech. I tentokrát z toho byla nominace na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář. O Jenkinsovi se dobře ví, že umí precizně převést silná témata z knih do audiovizuální podoby, proto není žádným překvapením, že minisérie The Underground Railroad obsahově také čerpá z oceňované knižní předlohy. Tu má na svědomí Colson Whitehead a román vyšel v českém překladu pod názvem Podzemní železnice.

Amazon Prime
The Underground Railroad (2020)

Whitehead sepsal poutavou románovou ságu z dob otrokářství na americkém Jihu, ale při tom se pohyboval v (sub)žánru alternativní historie. V centru dění se ocitá Cora, otrokyně na bavlníkové plantáži, kde lidé žijí v příšerných podmínkách. Vede se jí ještě o něco hůř než ostatním, protože ji odvrhla i černošská vesnice. Caesar, otrok, kterého páni nedávno přikoupili, vypráví Coře o podzemní železnici a přesvědčí jí k riskantnímu útěku na sever. Podzemní železnice nepředstavuje jen historický krycí název pro síť tajných cest, dráha tu získává i fyzickou podobu. Strojvůdci skutečně obsluhují ilegální podzemní tratě a tunely.

Vizuálně i hudebně podmanivý trailer, který pádí vpřed proti proudu času, dává znát, že Jenkins nezklame ani v tomto případě. Kdy přesně dorazí minisérie na službu Amazon Prime Video stále ještě nevíme, ovšem mělo by se tak stát v nejbližších týdnech. V hlavních rolích se představí Thuso Mbedu, Chase W. Dillon, Aaron Pierre, William Jackson Harper a Joel Edgerton.

Zdroj: RT TV, Thosu Mbedu / Twitter

Foto: Amazon Prime

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Související články

30
3
3
3

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2021 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu