Ďábel v Bílém městě: Keanu Reeves bude sériovým vrahem

Ďábel v Bílém městě: Keanu Reeves bude sériovým vrahem | Fandíme seriálům
Summit Entertainment/Lionsgate
Keanu si zřídí labyrint plný vražedných pastí, kam bude lákat své oběti.

H. H. Holmes žil ve druhé polovině 19. století ve Spojených státech a spáchal celou řadu zločinů. Většinu trestné činnosti páchal k vlastnímu obohacení, různě podváděl, padělal, uzavíral podvodné sňatky atp. Dopustil se ale také řady vražd. Občas je označován jako sériový vrah, nicméně nejde o sériového vraha v klasickém slova smyslu. Nevraždil nezadržitelně, z nějakého vnitřního puzení, ale čistě pragmaticky, pokud například někdo věděl o jeho předchozích zločinech až příliš. Je také pouze konstrukcí dobového bulvárního tisku, že si v Chicagu postavil vražedný labyrint pro týrání svých obětí. Ve skutečnosti šlo o poměrně běžný městský dům, který měl mít rezidenční, hotelové a komerční patro.

O Holmesovi se nicméně nicméně traduje spíše přikrášlená, pikantnější verze příběhu, kterou se inspiroval ve svojí knize Ďábel v Bílém městě (The Devil In The White City) spisovatel Erik Larson. Oficiální anotace o knize říká: Ďábel v Bílém městě, kritiky oceňovaný bestseller, je beletrizovaná literatura faktu o skutečném příběhu sériového vraha H. H. Holmese, amerického Jacka Rozparovače, který roku 1893 v Chicagu za Světové kolumbovské výstavy zavraždil desítky, možná až stovky žen ve svém speciálně zkonstruovaném domě, obrovském bludišti plném mučíren, propadlišť, piteven a slepých uliček. Vrah, který měl ve svém doupěti dokonce i plynovou komoru, byl nakonec usvědčen a poslán na šibenici.

Právě tuto knihu adaptuje chystaná minisérie, o níž jsme vás informovali už v lednu. Tehdy vše bylo ve fázi jednání, teď už je oficiální, že se bude točit. Hlavní roli bude hrát Keanu Reeves, pro něhož půjde o první velkou roli v americkém seriálu. Keanu je zároveň jedním z výkonných producentů projektu, po boku Martina Scorseseho či Leonarda DiCapria, kteří se příběh pokoušejí natočit už od roku 2010 a jeden čas jej dokonce chtěli sami realizovat jako celovečerák. Nakonec z „Ďábla“ bude osmidílná minisérie pro službu Hulu (u nás Disney+), která se má začít točit v příštím roce a v roce 2024 se dočkat premiéry. Hlavním scenáristou je Sam Shaw (Mysterium Sexu, Castle Rock), hlavním režisérem Todd Field (Jako malé děti, V ložnici, seriál Carnivale).

Foto je ilustrační, Keanu Reeves jako John Wick

Zdroj: Deadline

Přidat na Seznam.cz

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu