Welcome to Derry: Seriál ze světa hororu To našel nového autora

Welcome to Derry: Seriál ze světa hororu To našel nového autora | Fandíme seriálům
Warner Bros.
Zobrazit dalších 5 obrázků
Scenáristické vedení nového seriálu s klaunem Pennywisem je pohromadě, přípravy mohou začít naplno.

Už v březnu jsme se dozvěděli že se připravuje seriál Welcome to Derry, který nás zavede zpátky do městečka, v němž se odehrávají oba dva díly filmové série To. Konkrétně bude seriál zasazený do minulosti, zřejmě do období, kdy se démonický klaun Pennywise objevil v Derry naposledy.

Už na jaře byl najatý Jason Fuchs, který společně s Barbarou a Andym Mushiettiovými napsal námět první epizody a následně pro ni sám zhotovil scénář. Teď byl angažovaný Brad Caleb Kane, který spolu s Fuchsem bude showrunnerem. Kane v minulosti pracoval na seriálech jako Hranice nemožného, Pod černou vlajkou, Warrior nebo Tokyo Vice. Sourozenci Mushiettiovi dohlížejí na projekt jako producenti. Andy je režisér dvou starších filmů, Barbara jejich producentka. Zatím nevíme, kdy novinka dorazí, nicméně HBO Max si objednalo rovnou celou sérii.

Welcome to Derry má být prequelová série zasazená do roku 1962, tedy do období předchozího řádění démona Pennywise, který se každých 27 let budí, aby se krmil smrtelníky, než je klubem Smolařů definitivně zlikvidován v roce 2016. V sérii má být vyobrazený také původ Pennywise. K tomu se filmaři chtěli vracet už ve filmech, ale pasáže do vyprávění dostatečně nezapadaly, tak byly vynechány. O dění v Derry v roce 1962 nevíme mnoho. Jisté je, že vyhořel klub The Black Spot, kam se chodili bavit černošští vojáci z nedaleké armádní základny. Klub vypálil rasistický kult. I s lidmi zavřenými uvnitř. V knižní předloze se mluví o tom, že v klubu pracoval jako kuchař Dick Halloran, známá postava z Kingových románů, především z Osvícení. Halloran při požáru zachránil život Williama Hanlona, otce Mika Hanlona, jednoho z členů Smolařů. William byl amatérský historik, který sbíral staré fotky a novinové výstřižky o městě Derry. Život mu otravoval rasista Butch Bowers, otec Henryho Bowerse, další známé postavy z To.

Titulní foto je ilustrační: To

Zdroj: Variety

Přidat na Seznam.cz
Galerie

Komentáře 0

Vstoupit do diskuze

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2016 – 2022 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu