Minirecenze: 6. díl seriálu Westworld pokládá mnoho otázek!

Zobrazit dalších 7 obrázků
Upozorňujeme, že se v tomto článku nachází mnoho SPOILERŮ! Minirecenze na 6. díl druhé řady seriálu Westworld je tady!

Takže co jsme to viděli tentokrát? Maeve (Thandie Newton) stále putuje za svojí dcerou a je cíli blíž, než si myslí. Dolores (Evan Rachel Wood) se jako bouře řítí vstříc očekávané bitvě a smutně kouká na Teddyho (James Marsden), který se nám díky své lehké změně z minulého dílu ukazuje v trochu temnějším světle. Po krátké pauze uvidíme i Williama (Ed Harris), který jde kdoví kam. V čase se zde skáče jako o život, už vůbec nemáte ponětí, co se děje. Naštěstí jsme si Shogun Worldu užili již dost, a proto se vracíme do Westworldu.

Dostali jsme se do fáze seriálu, kdy nic nedává smysl a máme plnou hlavu otázek. To jsme si zažili již v 1. řadě, takže teoreticky není důvod k panice. Jenže minulý díl se tak nějak nevydařil, a divák mohl přestat tvůrcům věřit, zda vůbec vědí, kam celá řada směřuje, a co je jejím smyslem. V tomto díle se to přece jen trochu urovnalo, a je zde pár hezký scén, momentů a myšlenek.
Když si uvědomíme, že je potvrzená 3. řada, tak vám určitě dojde, že to zřejmě nebude mít nijak zvlášť uzavřený konec. To může být dost velký problém, jelikož by to nějaké uzavření děje chtělo, jinak seriál ztratí velké množství fanoušků. Nikdo se nebude chtít koukat na seriál, ve kterém bude celou dobu zmatený, a nakonec žádné rozuzlení nepřijde. Nebo to skončí nějakým šíleným cliff-hangerem.

Takže namísto důstojného konce seriálu se celý seriál zruší, protože se na něj už nikdo nevydrží koukat. Já ale věřím, že vše dobře dopadne a seriál si udrží své napětí a kouzlo.

Naše hodnocení
5/10
Galerie

Komentáře 1

schonecek | 29.05.2018 12:08
Seriál se konečně dostal z absolutně nezáživného a nudného ShogunWorldu a vrátil se k postavám a k příběhům, na kterých nám záleží, takže aspoň nějaké zlepšení. Celá tahle zbytečná odbočka ale seriál pro mě neskutečně rozhodila a celé druhé řadě podkopla nohy. Do minulé epizody to sice nebylo úplné terno a na první řadu to nemělo, ale stále to bavilo a zajímalo mě, kam to celé směřuje. ShogunWorld ale dokonale narušil tempo seriálu a velký kus zájmu prostě pohřbil v nudě, takže když se k hlavní zápletce opět vracíme, příliš to nefunguje. Také mi připadá, že seriál své vyprávění zbytečně komplikuje. V první řadě jsme celou dobu nevěděli, že sledujeme dvě různé časové linie a jejich odhalení na konci všechno dokonale zasadilo do sebe, tady se vypráví mimo čas prakticky bezdůvodně a diváka to jen zbytečně mate. Upřímně doufám, že zbytek epizod to celé opět pevně sváže dohromady a případně nějak ospravedlní epizodu v ShogunWorldu, protože jinak se tu díváme na velmi roztříštěnou a nesoudržnou řadu. Držím palce, ale obavy jsou čím dál větší a větší. S číselným hodnocením víceméně souhlasím.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Missandei, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

© 2016 – 2018 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest