TOP 5 nejhorších případů českého i slovenského dabingu

Zobrazit dalších 20 obrázků
Které seriálové dabingy se vážně nepovedly?
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5

Český dabing byl a stále je velké téma. Doby, kdy se nadabovaný tuzemský titul vyrovnal originálu, jsou nenávratně pryč. Seriálový dabing to měl navíc vždy o něco složitější, a i když se najde pár cenných výjimek, které svou kvalitou původní seriál dohánějí, tak se najde nespočet těch, jejichž sledování je svým způsobem utrpení. Tím samozřejmě nechci hanit úsilí českých dabérů, jen poukázat na seriály, u kterých se dabing zkrátka a dobře nepovedl.

TOP 5 seriálů, kterým český dabing nedělá ostudu
 

Rick a Morty

Nadabovat správně Ricka a Mortyho je podle mě nemožné, ale když jsem poprvé slyšel českou verzi této animované pecky od stanice Prima Comedy Central, tak jsem nevěřil vlastním uším. Hlas Josefa Cardy, který dobře znáte coby Alana z Dva a půl chlapa, není hlasu Dana Harmona ani zdaleka podobný. Neúplná podobnost hlasu samozřejmě není vždy na škodu, Marge v podání Jiřího Lábuse by mohla povídat, avšak z tohohle vznikl zcela jiný seriál, který je peklo sledovat.

Kdybych originál neznal a poprvé se s Rickem a Mortym seznámil skrze dabovanou verzi, tak mě jistě tento komediální skvost tak neokouzlí a bůh ví, jestli bych zhlédl všechny díly. Rick a Morty je tím pádem příkladem animovaného žánru, jehož dabing se nevyvedl. A to je dle mého názoru snadnější nadabovat animák nežli hraný seriál.

Další kapitola »
Galerie

Komentáře 4

Jirka | 06.11.2018 21:05
Pro mě nejhorší dabing co jsem kdy slyšel byl Rickův hlas v jednom díle Fear the Walking Dead kde mluví o odchodu s Morganem.

Související články

Šéfredaktorkou webu je Petr Slavík, e-mail serialy@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail studio@koncal.com

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2016 – 2020 FandimeSerialum.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu